המלחמות במכבי רק החלו

בעלי הבית של סגנית אלופר אירופה מאיימים לעזוב, פנאן וספאחיה בחוץ. שחקנים רבים יעזבו את הקבוצה. קיץ לוהט הולך לעבור על מכבי ת"א

יום רביעי 04 אפריל 2007
שלמה חסיד

לא רק במגרש, מכבי ת"א נראית רע. מאחורי הקלעים חווה הקבוצה שפל חסר תקדים ביחסים האישיים בין בעלי הבית.

כלי תקשורת רבים ליוו את מכבי למוסקבה והקבוצה זכתה לסיקור חסר תקדים בחו"ל. אולם איש לא שם לב לנקודה הכי חשובה והיא: היעדרותו של בעל הבית, דיוויד פדרמן, מהמשחק במוסקבה, למרות שהמשחק היה החשוב ביותר העונה ולמרות שפדרמן הקובע במכבי.

הבעלים העדיף שלא להגיע למשחק והשאיר את הצהובים לבדם. 

גורם בכיר בקבוצה אמר ל-TELESPORT: "במכבי צריכים להיזהר. נפל להם לידיים בעל בית עם לב רחב ששופך כסף ואוהב את הקבוצה. 

"צריך להיזהר שלא לפגוע בו. יום אחד עלול להיות מצב שלבעל הבית פשוט יישבר והוא יקום ויילך".

הנהלת מכבימ משוסעת. שלוש מחנות חותכים את הבעלי המניות: של פדרמן, של רענן כץ  ושל שמעון מזרחי ומוני פנאן.

לפני שלושה חודשים פרץ במכבי משבר גדול עם מוני פנאן, שכמעט ועזב. זה היה רק היומן לקראת הסרט שיהיה בקיץ.

בעקבות הבזבוזים שהיו השנה (15 מיליון דולר תקציב והבאת Ӗרים כושלים שלא התאימו לקבוצה) מתכננים במכבי הבאת ג'נרל מנג'ר לקבוצה.

מי שאינם שבעי רצון הם היו"ר, שמעון מזרחי והמנהל, מוני פנאן, מכיוון שמהלך כזה ינגוס משמעותית בסמכויותיהם ועלול להפוך אותם להרבה פחות חשובים בנוף הקבוצה.

גורם בכיߨ במכבי אמר: "צריך להבין שהמהפכה המתוכננת לא הולכת באופן אישי נגד מזרחי. אין לבעלים רצון לקחת ממנו פרוייקט חיים של 40 שנה, אבל צריך להכניס שינויים במכבי על מנת להחזיר אותה להיות גורם מוביל בכדורסל האירופי".

למרות האידיליה מהדבריߝ, ברור לחלוטין שמהלך כזה לא יעבור בקלות. מזרחי רגיל להחתים מאמנים ושחקנים והבאתו של ג'נרל מנג'ר תהיה על חשבונות והוא לא יהיה מוכן לכך. 

לגבי מוני פנאן, קרוב לוודאי שהוא יממש את איומו ויעזוב את מכבי בקיץ. אין ספק שמדובר במכה משמۢותית לצהובים כי בחיי היום-יום של הקבוצה פנאן הוא הכל: אבא של השחקנים, משענת של המאמן ודמות להזדהות איתה בקרב השחקנים.

כמה אנשים במערכת כבר רוצים את התפקיד של פנאן לעצמם ונראה כי מכבי תמלא מהר את השורות ופנאן עלול להצטער על כך שמיהר לדבר בגנות ההנהۜה ולא חשב על העתיד.

אף אחד לא זוכר היום מי ניהל את מכבי לפני פנאן. גם הוא היה מיתולוגי, גם עליו אמרו שאין לו תחליף, אבל היום כבר אף אחד לא זוכר את שמלוק מחורובסקי.  

לגבי המאמן: ברור שספאחיה לא ימשיך עוד שנה והשאלה אם יӡיים את העונה. במכבי מבהירים שלא יפטרו אותו, אולם יודעי דבר בנוקיה אומרים שאם יתפטר, לא יעמדו בדרכו. הסיבה כמובן היא פיצויים.

ספאחיה אינו מרגיש שנכשל. ברור לו שגם מאמן אחר לא היה עובר את צסק"א שזו קבוצה שמשיגה 20 נצחונות בעונת נ.ב.א (כך&n͢sp;ספאחיה אמר בסיום המשחק אמש).

שאלה נוספת היא מי יחליף את ספאחיה. פיני גרשון אינו אהוד על בעלי הבית, דיויד בלאט חולם נ.ב.א ואין כרגע מועמד לאימון, למרות שצריך להיכנס להילוך גבוה בהכנות.

בגזרת השחקנים, חוץ מניקולה וויצ'יץ', דרק שӐרפ, טל בורשטיין וליאור אליהו, כולם למעשה יעזבו את הקבוצה.

ברור שוויל ביינום, ג'ימי ארנולד, גוראן יירטין, שרון ששון, נואל פיליקס ויניב גרין לא ימשיכו. לגבי יותם הלפרין עדיין ישנו סיכוי שחוזהו יכובד. סימאס יאסאיטיס עשוי להישאר בתור שחקן בסגל אם̠יפסיק לבלות ולחשוב שהגיע לטיול בעיר קורצת לקלאברים.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק