מראדונה, הביתה בשמחה רבה

אם שותים לא נוהגים, ואם לוקחים סמים לא מאמנים את נבחרת ארגנטינה. שלמה חסיӓ נפרד בהתרגשות מדייגו מראדונה

יום שלישי 27 יולי 2010
שלמה חסיד
 אני לא הייתי צריך את ההודעה הרשמית של ההתאחדות בארגנטינה שדייגו מראדונה זה כבר פאסה. כבר בשבוע שעבר עשיתי סדר בארון הבגדים שלי וזרקתי לפח שתי חולצות שקניתי בבואנוס איירס. אחת מקורית של מראדונה בנאפולי, השניה גם כן מקורית של ארגנטינה במונדיאל 86', זה שקיבע את מראדונה כאלוהי הכדורגל בארגנטינה לעולמי עד.

נכון, אני עדיין חולה מראדונה. הוא אינדיאני דרום אמריקני עם תבלינים של אסאדו. מקלל חופשי במסיבות עיתונאים, בז לכללי הטקס, אוהב להיות בטריינינג וכפכפים̠ושונא חליפות ועניבות, עממי אסלי אוריגינל מהסוג שלא התקלקל. כל זה יושב יפה מאוד על הגאונות הממזרית שהייתה לו כשחקן, שאותה כמובן שלא הספקנו לשכוח. אלא שמאמן כדורגל הוא לא, ובטח שהוא לא צריך להוביל את הנבחרת הטובה בעולם, אם מסתכלים נטו על כישרון.

ȍ טוב שמראדונה פוטר, כי עכשיו יהיה אפשר לחזור ולאהוב אותו כאלוהים של הכדורגל בארגנטינה, וכבר לא נצטרך להודות בבושת פנים שאין לו שום מושג ושהוא חירבש לנו, אוהדי ארחנטינה, את המונדיאל. שיחזור ליציעים של בוקה, או שייסע לקובה להוואנה העתיקה להוריד מוחיטו ולקנח בסיגר שמן, כשלצידו חברתו המהפנטת ורוניקה שהלוואי עלינו כזאת פרגיה.

כי ככה זה בחיים. אם שותים לא נוהגים, ואם עושים סמים לא מאמנים את נבחרת ארגנטינה. ולא רק זה: מעכשיו מראדונה יצטרך לסתום את הפה הגדול שלו ולא לבקר את הנבחרת ולהפרәע לה, כי כולם יזכרו לו את הביצועים שלו כמאמן במונדיאל, שמזכירים שחקן פלייסטיישן סהרורי. כל זה הופך את ארגנטינה למועמדת ודאית לזכות בקופה אמרקיה שיתקיים בקיץ הבא בבואנוס איירס, מהרו להזמין כרטיסים, מילה שלי שלא תתחרטו.

ולא רק את הקופה אנחנו נגרוף. במונדיאל הבא בברזיל מסי יהיה בן 26 - בדיוק הגיל שבו מראדונה שיגע את העולם, וסחרר את נבחרת אנגליה. וכשכולם יהמרו על בעלת הבית, שיהיה עליה לחץ אדיר, אנחנו נבוא בשקט וניקח להם את הגביע מתחת לאף, אצלם במרקאנה. נו סניור מראדונה, תגיד לי אתה, יש כייף גߓול מזה?   

תגובות

טלספורט בפייסבוק