הפועל ומכבי תא יועמדו לדין

למרות שלא נכחה במגרש עצמו, המשטרה הגישה דו"ח חמור להתאחדות לכדורגל בעקבות Ӑרועי הדרבי בגביע הטוטו וההתאחדות החליטה להעמיד את שתי הקבוצות לדין משמעתי. השתיים עלולות לספוג קנסות כספיים

יום שלישי 17 אוגוסט 2010
שלמה חסיד

הדרבי בין מכבי להפועל ת"א בשבת במסגרת גביע הטוטו והמשחק האגרסיבי של שני הצדדים, גרם לשתי הקבוצות לפציעות רבות של שחקני מפתח וייאלץ אותן להסתדר ללא שחקנים חשובים במשחקיהן באמצע השבוע באירופה.

אולם, אלו לא הבשורות הרעות היחידות שיצאו לשתי הקבוצות בעקבות אותו משחק. הבוקר (שלישי) החליטה ההתאחדות להעמיד לדין את שתי הקבוצות בעקבות דו"ח המשטרה, שדיווחה להתאחדות על הפרות סדר וארועים מאוד אלימים על המגרש ומחוצה לו.

בדו&quoɴ;ח המשטרה מצויין בין היתר זריקה של כוסות שתייה בין היציעים וזריקת חפצים נוספים. כמו כן מצויין כי אוהדים של שתי הקבוצות פרצו בסיום המשחק לכר הדשא והחלו להתקוטט. כזכור, המשטרה לא נכחה במשחק אך קיבלה דיווח מדוייק מהסדרנים שאיבטחו, או לפחות ניסו לאבטח את הדרבי.

הדיון בנושא ייערך רק בשבוע שעבר מאחר ושתי הקבוצות משחקות באירופה השבוע. אם יימצאו אשמות, שתי הקבוצות עלולות לספוג קנסות כבדים ואולי אפילו משחק ללא קהל.

בתוך כך, באיגוד השופטים פירסמו הבוקר את שיבוץ השופטים למחזור הפתיחה בליגת הӢל ביום שבת הקרוב. מאיר לוי, השופט הבכיר שלנו שוב שובץ למשחק המרכזי ביום ראשון בו תארח מכבי ת"א את מכבי חיפה. איתן שמואלביץ ישפוט את משחקה של הפועל ת"א האלופה בחוץ מול הפועל חיפה. אלי חכמון, שספג ביקורות בעקבות שיפוטו במשחק הדרבי בגביע הטוטו, לא ߩובץ.

יתר השיבוצים: בני יהודה - הפועל ר"ג (חיים יעקב). הפועל אשקלון - הפועל פ"ת (אוראל גרינפלד). הפועל עכו - מ.ס אשדוד (זיו אדלר). הפועל ק"ש - בני סכנין (לירן ליאני). מכבי נתניה - בית"ר ירושלים (אסף קינן). מכבי פ"ת - הۤועל ב"ש (איתן תבריזי).

תגובות

טלספורט בפייסבוק