פרגסון על הסיטי: קאמיקזות

מנצ'סטר סיטי השלימה את רכישתם של ג'יימס מילנר ומריו באלוטלי ומנג'ר היריבה העירונית ביקר בחריפות את מדיניות הרכש של הסיטי: "בזבוז כסף לא בהכרח יוביל קבוצות להישגים"

יום רביעי 18 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT
 מנצ'סטר סיטי ביצעה עודĠרכש ענק, כאשר השלימה את רכישתו של קשר אסטון וילה ונבחרת אנגליה ג'יימס מילנר, תמורת 24 מיליון ליש"ט. מילנר מצטרף לרשימה נוצצת של החתמות הכוללת את מריו בלוטלי מאינטר, דויד סילבה מולנסיה, יא יא טורה מברצלונה וג'רום בואטנג מהמבורג. 

בסךĠהכל הוציא הקיץ שייח מנסור, הבעלים המיליונר של הסיטי לא פחות מ-130 מיליון ליש"ט וסכום כולל של 325 מיליון ליש"ט מאז השתלט על הקבוצה לפני כשנתיים, ללא ספק סכום אסטרונומי ומדהים.

לאלכס פרגסון, המנג'ר הוותיק של מנצ'סטר יונייטד,  יש בטן מלאה על מדיניות הרכש של הסיטי ואפילו שפרגי נזהר לא למתוח ביקורת ישירה על היריבה העירונית, ברור לגמרי למי המנג'ר הסקוטי מתכוון.

"בשנתיים שלוש האחרונות הצטרפו לכדורגל אנשים עשירים מאד והפכו לבעלים של קבוצות כדורגל", אמר פרגסון. "הם כמו קמיקזות. עושים כל מאמץ לבזבז את הכסף שלהם. זה פשוט מדהים לראות כמה כסף נשפך. אני לא רואה את זה מסתיים בזמן הקרוב. אני חושב שזה ימשך ככה לפחות עוד שנתיים שלוש, או עד מתי שהם יבינו שהוצאת כסף רב, לא בהכרח מובילה קבוצות להישגים גדולים על המגרש"Ȯ

מנצ'סטר יונייטד לא הצטרפה ל"מרוץ החימוש" והוציאה הקיץ סכום צנוע יחסית של 25 מיליון ליש"ט על רכישתם של חאבייר הרננדז, כריס סמולינג והרכש הטרי בבה. מבחינתו של פרגסון, שפיכת מזומנים היא לא הדרך לבנות קבוצה מצליחה.

&qŵot;יכולנו לקנות הקיץ שניים או שלושה שחקנים בכסף גדול. אבל הם לא בהכרח היו הופכים אותנו לקבוצה יותר טובה", סיכם פרגסון.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק