נשים: סרביה גברה על ישראל

נבחרת הנשים של ישראל הפסידה הערב בסרביה בתוצאה 68:70 ועדיין לא הבטיחה את מקומה ביורו באסקט. הנבחרת פספסה הזדמנות להשוות את התוצאה בשניות הסיום

יום שני 23 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT

אחרי הניצחון הענקי של נבחרת הגברים בלטביה, גם נבחרת הנשים בכדורסל שיחקה הערב במוקדמות אליפות אירופה אבל בניגוד לנבחרתו של אריק שיבק, הנבחרת של אלי רבי רשמה הפסד מאכזב במיוחד בחוץ מול סרביה, 68:70.

Ȋנבחרת הנשים הגיעה לסרביה אחרי שלושה ניצחונות רצופים, בידיעה שניצחון הערב היה מקנה לה את הכרטיס לאליפות אירופה, אבל כעת היא תצטרך לנצח את המשחקים שנותרו לפני שתוכל לחגוג עליה.

שי דורון קלעה 12 נקודות ברבע הראשון והריצה את נבחרת ישראל ליתרון שלȠ7:10, אך הסרביות הפכו את התוצאה במשחק לחימה. דורון המשיכה לבלוט וקלעה 12 מתוך 17 הנקודות של ישראל ברבע הראשון, 17:17 בסיום.

דורון נעלמה ברבע השני ואותה החליפה לירן כהן, שאת המחצית סיימה עם 13 נקודות. 11 נקודות שלה ברבע השני העלו את ישראל ליתרەן 27:33, אך הסרביות השכילו גם ברבע השני לחזור מפיגור והשוו ל-39:39, תוצאת המחצית.

קטיה אברמזון התעוררה במחצית השנייה ועזרה לדורון וכהן ברבע השלישי, ושלשה גדולה של האחרונה לפני הבאזר הורידה את הישראל לרבע האחרון והמכריע בתוצאה מינימלית, 53:51. 

הרבע הרביעי והאחרון נפתח בסערה של הסרביות שרצו 1:8 והפער במהלך הרבע עמד ברב הזמן על 4-5 נקודות לסרביות. דקה לסיום ושלשה של הסרביות העלתה אותן ל-63:70, אבל הנבחרת ידעה לחזור גם משם וצימקה ל-68:70 כשנותרו 15 שניות לסיום.

הסרבәות רשמו איבוד כדור אחרי לחץ נהדר בהגנה, אבל גם לירן כהן איבדה ריכוז וגרמה לכדור חוץ לישראל כשנותרו 2 שניות בלבד סיום, מצב ממנו לא יצא כלום והנבחרת איבדה אפשרות גדולה מאוד לכפות הארכה ואף לנצח. כאמור, בסיום 68:70 לסרביה.תגובות

6

טלספורט בפייסבוק