הרוסים חגגו: השחור עבר לאנגליה

אוהדי לוקומוטיב מוסקבה, חגגו את מכירתו של פטר אודמינגווי, החלוץ שחום העור לווסט ברומיץ' עם כרזה עליה רשום: "תודה לך ווסט ברומיץ", כשבמרכז סמל של בננה. בעקבות כך, סיכוייה של רוסיה לארח את המונדיאל ב-2018 פחתו מאוד

יום חמישי 02 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

רוסיה, מנהלת בימים אלו קמפיין לאירוח מונדיאל 2018, אולם ייתכן מאוד שהמועמדות שלהם תיפסל בשל גילויי גזענות חמורים במדינה. אלכסיי סורוקין, מראשי הכדורגל הרוסי עומד בימים אלו בחזית הביקורת הציבורית בעקבות מקרה גזעני חמור שקרה במשחק של לוקומוטיۑ מוסקבה.

במקרה המדובר, אוהדי לוקומוטיב מוסקבה, חגגו במהלך משחק ליגה של קבוצתם את מכירתו של החלוץ שחום העור של נבחרת ניגריה, פטר אודמינגווי לקבוצת ווסט ברומ'יץ מהפרמייר-ליג עם כרזה גדולה שעליה היה רשום "תודה לך ווסט ברומיץ'" עם סמל שߜ בננה במרכז.

לוקומוטיב, ברחה מעונש בגין גילוי הגזענות של אוהדיה וסורוקין, תירץ את זה בכך שלבננה לא היה קשר לגזענות: "אני יודע שלסמל הזה יש משמעות מיוחדת כלפי השחקן, אבל אוהדי לוקומוטיב לא אהבו שהוא שיחק טוב עבור נבחרת ניגריה ולא היה טוב ߑקבוצה. אם זה היה שחקן אחר, מנורבגיה, דנמרק או יפאן לדוגמא, האוהדים היו פועלים אותו דבר".

למרות ההסבר הקלוש הזה של סורוקין, לטענת ראשי פיפ"א: "גילויי הגזענות של אוהדי כדורגל ברוסיה, מפחיתה מאוד את סיכויי המדינה לארח את המונדיאל ߑ-2018".

צילומים: BBC

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק