יש פייט למכבי (ודש לפיני)

עוד בטרם צפינו בסל הראשון, מרגישים שהכדורסל הישראלי עבר שינוי מרענן וחיובי בקיץ האחרון. מכבי ת"א ניסו לטאטא את האבק מתחת לשטיח, הפועל י-ם עשו הכל כדי לפנטז על צלחת אליפות, וגליל גלבוע האלופה נותרה צנוӢה מאחור

יום שישי 10 ספטמבר 2010
אייל כהן
טאל) ואפילו דרק שארפ הקפטן הייצוגי לצידו של 'נער' הפוסטר, יניב גרין. הצער והכאב על טורנס הצעיר שעדיין נמצא בטיפולים בבית החולים, הוא כאב למכבי תל אביב ולעולם הכדורסל כולו.

כל אלה (ואולי גם עוד) מציבים את מכבי תל אביב כקבוצה ששינתה את פניה ב-180 מעלות, לאחר ששיחררה את דיאור פישר (ריאל מדריד), רביב לימונד (מנורקה), שרון דרוקר (ע. מאמן, אריס  סלוניקי), סטפון לאזמה (סט. פטרסבורג) ואנדרו וייז'נייבסקי (אפס פילזן). מכבי נראית קבוצה מפחידה ומאיימ۪ בניגוד לשנים האחרונות ועם חיבור נכון, עשוייה להוות תלכיד מצויין לפחות ללחם והחמאה האליפות והגביע בארץ והבונוס ביורוליג.

דירוג בתום העונה: 1-2

הרעבה, הפועל ירושלים: בא לבירה בחור חדש

רוח מתוקה נושבת בעיר הבירה ירושלים, ובמיוחד בפאתי אולם מלחה הקטן והחם. רוח של שינוי באויר, לפחות עוד בטרם פתיחת העונה נראה כי דני קליין פעל היטב בקיץ האחרון והכין תפריט גדול ורווי עומק (לפחות על הנייר).

לאחר אߙנספור דיאלוגים, פגישות, הסתייגויות, בריחות וסחבת קטנה, החליט עודד קטש לקחת את האתגר בדמות הפועל ירושלים והאלוף הטרי הצטרף לשורות הקבוצה שחולמת כבר עשור וחצי על תואר אליפות בארון הדליל. נכון, תארים כמו גביע המדינה וגביע היול"ב קאפ, ישנם שם, אבל דני קלߙין מסתבר לא ישקוט וינוח עד שצלחת האליפות תונח לצידו במשרד ולשם כך הוא עבד קשה, קשה מאוד.

קליין החליט להטריף את המערכת, ללא גאידמק ברקע או גומא אגייאר, קליין הצליח לגייס מספר ספונסרים לקבוצה שינחיתו שמות לוהטים ובראשם הצליח להשיב אל שורות ירושלים ېת וויל סולומון, אחד הגארדים הטובים ששיחקו בכדורסל הישראלי ועשה לא מעט כאבי ראש לשומריו. 


מרימים כוס לחיים. קטש והבחורים החדשים (תמונה: הפועל מגדל ירושלים)

טהרת הישראלים שעודד קטש מאוד מחבב, עומדת על משה מזרחי שחזר לירושלים, ביחד עם עמית שמחון, ליאור חכמון, יוגב אוחיון הכישרוני, יובל נעימי, הקפטן אורי קוקיה ורם אליאספור. שמות חדשים שבמלחה יתאמצו לכתוב להם שירי۝, הם ג'ייסון ריץ ממכבי חיפה, שון וויליאמס המחונן, דיוון דאוול ובריאן רנדל, בני טיפוחם של עודד קטש שמוסיפים עוצמה וחוכמה לירושלים.

אין ספק שירושלים השנה נראית טוב, אפילו טוב מאוד. התלכיד המצויין שעודד קטש הצליח לחבר בפחות מחודשיים הינו עבודה קשה וәכולת שכנוע. כעת לקטש, שיש לו את הביטחון והיכולות לאחד חבורה חדשה לקבוצה מאוחדת. לא בטוח כי כבר בשנה הראשונה קטש יצליח להביא את מה שמצפים ממנו, כפי שהיה בגליל גלבוע, אבל עם הסבלנות של קליין והקהל הירושלמי עוד יגיע היום שדני קליין יניף צלחת (אולי באבו גוש).

הדירוג בתום העונה: 1-3

סינדרלה או ליכלוכית, ברק נתניה: כמו שבאנו הלכנו

אריק אלפסי, שנשאר לעוד עונה בברק נתניה, נכנס לתודעה של מרבית אוהדי הכדורסל בארץ לאחר העימות ראש בראש מול פיני גרשון, למרות כל זאת לאלפסי הוכיח כי כדורסל הוא יודע ועל כך צפינו וראינו בעונה שעברה כיצד נתניה מצטרפת לפיינל פור שלא במפתיע ואפילו מעפילה לחצי גמר גביע המדינה. 


אריק אלפסי. את פיני הוא השאיר מאחור

נתניה שיחררה לא מעט שחקנים משמעותיים בקיץ האחרון, כאשר הבולטים מביניהם הם טוני ווישהאם, רות'בארט, קילינג'סוורת, אך הצליחה להביא בӞקומם את טראוויס, רון הווארד, אריה מקולום, אדריאן בנקס ואפילו את כריס ווטסון הותיק. אורי יצחקי ומוסקוביץ' הצטרפו גם הם למועדון.

נתניה תמשיך לשחק באולם הקטן והמיושן, אולם ישורון אבל תנסה להצליח בו כפי שעשתה בשנה שעברה. השנה נראה כי נתניה תחפש חיבורĠמחדש לפחות מהשחקנים החדשים, אבל את זה תשאירו לאלפסי לדאוג.

הדירוג בתום העונה: 5-8

משנה מקום (נשר), משנה מזל?, מכבי חיפה: ג'ף, דונט ווארי

אבי אשכנۖי אומנם סיים את תפקידו כמאמן מכבי חיפה, שהצעיד את הקבוצה לפסגה בשנים האחרונות ולשמו השני הודבק הכינוי "הכמעט", לוקח אחריו את המפתחות, עוזרו בשנים האחרונות אלעד חסין שהציב תחתיו את עמי נאווי וטלמור בן חיים כיועצים בכירים.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק