גלבוע\גליל הובסה מול ורסאץ'

הפועת הבכורה של ליובין וגליל\גלבוע ביורוליג הסתיימה בהפרש דו ספרתי מול המופראם ורסאץ', 97:84. ריצת 17:2 של האורחת ברבע האחרון הכריעה. ליובין אחרי ההפסד: "לא חושבים על הפרש. המטרה היא לנצח בסרביה"

יום שלישי 21 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT

אלופת המדינה, גליל\גלבוע המתחדשת תחת הדרכתו של ליאור ליובין, אמנם הייתה צריכה לעבור שלושה סיבובים על מנת להגיע לשלב הבתים של היורוליג, אולם משחק הבכורה הערב ב"נוקיה" מול המופראם ורסאץ' כנראה הוכיח כי הקבוצה הצפונית עדיין רחוקה מהרמות האלה. האלופה הישראלית הפסידה 97:84, לאחר ריצת 17:2 לזכות האורחת דווקא ברבע האחרון.

גליל דווקא הפתיעה לטובה לפרקים במשחק סיבוב המוקדמות הראשון, אבל זה לא הספיק מול קבוצה ברמתה של ורסאץ' הסרבית̮ גליל\גלבוע הציגה לראשונה את הרכש, עידו קוז'יקרו וכן את הזרים ברודני גרין, ג'ק מקלינטון, טיילר ווילקרסון, וורן קרטר וליאו ליונס. כידוע, כל הזרים מהעונה שעברה עזבו.

כעת תצטרך גליל\גלבוע לנסות ולהדהים את ורסאץ' במשחק הגומלין, אולם לאור הפרשי הכוחות שנראו הערב בהיכל בת"א, קשה להאמין כי קבוצתו של ליובין אכן מסוגלת לעשות את המהפך הנדרש.

ליאור ליובין, לו זה היה משחק הבכורה כמאמן ראשי אמר בסיום: "אני חושב שיש לנו פוטנציאל טוב. גם בהגנה, למרות שזה לא נשמע טוב אחۨי שספגנו 97 נקודות. אני מסתכל על הדברים שהיורוליג עשה לגלבוע ולעמק, הצלחנו להביא הרבה קהל. השחקנים והמערכת קיבלו כאן ניסיון חשוב ואפשר לקחת דברים חיוביים. המטרה היא לנצח בגומלין בסרביה, אבל אנחנו לא חושבים על הפרש. ורסאץ' קבוצה מאוד מאומנת".

Әיילר ווילקרסון הוביל את קלעי גליל\גלבוע עם 20 נקודות, ג'ק מקלינטון קלע 18, מקל סיים עם 15 נקודות, וורן קרטר 11 ולאו ליונס 9. אצל הסרבים בלט מעל כולם שחקן נבחרת סרביה, מילאן מאקבאן עם 31 נקודות.

מהלך המשחק:

גליל\גלבוע פתחה את עונת 2010/11 עם עם גל מקל, ג'ק מקלינטון, וורן קרטר, עידו קוז'יקרו וליאו ליונס בחמישייה וזה החל רע מאוד. אחרי 2 דקות ללא סל במשחק מצד אחת הקבוצות, ורסאץ' החלה מצאה את הטבעת פעם אחר פעם ועלתה לאחר 4 דקות ליתרון 10:2. משחק ההתۧפה של גלבוע נתקע והפער הלך וגדל עד 19:5 לאחר 6 דקות במשחק. בסיום הרבע התוצאה 26:16 לאורחים.

גליל\גלבוע יצאה מההלם וברבע השני החלה לשחק טוב יותר. וורן קארטר היה האיש המרכזי לצד ווילקרסון בהתקפה המקומית ובמחצית הפער עמד על 2 נקודות בלבד, 4̵:43 לורסאץ'. 

ברבע השלישי גליל המשיכה במגמת השיפור והצליחה לעלות ליתרון ראשון במשחק. גל מקל נכנס למשחק וב-5 נקודות רצופות של גליל הקבוצה של ליובין השיגה את מבוקשה, יתרון ראשון. גליל הגיעה ליתרון שיא של 61:69 אחרי 2 נקודות של מקל מקו העונשין, אבל המופראם צימקה מעט ובסיום הרבע התוצאה 67:72.

כפי שאפשר לראות מתוצאת הסיום, גליל\גלבוע קלעה 12 נקודות בלבד ברבע האחרון לעומת 30 נקודות של ורסאץ', שלא הייתה ניתנת לעצירה בהתקפה. כאמור, בסיום 97:84 להמופראם ורסאץ' וניצחון חוץ משמעותיĠלקבוצה מסרביה, כנראה בדרך לשלב הבא.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק