6

סיפורו המדהים של אלכ דסה

הוא נחתך ממכבי ת"א, ברח ממכבי חיפה ונקלט באקדמיה לצעירים של בית"ר ירושלים., ובבית"ר בטוחים שיש להם את שחקן העתיד. האוהדים כבר מאוהבים בו ובזכותו הפסיקו לנהום לשחקנים כהי עור

יום שלישי 12 אפריל 2011
שלמה חסיד

אחת הבשורות הגדולות של שני הסיבובים הראשונים של העונה בבית"ר ירושלים הוא אלי דסה, ילד בן 17, שבבית"ר צופים לו עתיד גדול. 

המגן היה אחד המצטיינים העונה, אבל חוץ מיכולת גבוהה יש לדסה סיפור חיים מרתק, שיכול להפוך בקלות לסיפור סינדרלה גדול וגם לסרט הוליוודי שובר קופות.

איתן מזרחי, הסקאוט של בית"ר, מגולל  את הסיפור: "בגיל 14 דסה היה במחלקת הנוער של מכבי תל אביב. ראיתי אותו משחק והתל۔בתי, וכמובן שהצעתי לו לעבור אלינו. יום אחד הוא רב עם בני טבק שהיה מנג'ר מחלקת הנוער במכבי, ועזב למכבי חיפה". 

ומשם הוא הגיע אליכם?

"כששמעתי שהוא בחיפה צלצלתי אליו,  ואמרתי לו 'תעלה מיד לאוטובוס לירושלים', אנחנו נדאג לך מכף רגל ועד ראש לכל הדרישות שלך, כי אלי בא ממשפחה קשה מנס ציונה כששני ההורים שלו פרודים. לא עברו שעתיים והוא נחת אצלנו בירושלים. במחנה האימונים בתחילת העונה אני ואיציק קורנפיין אמרנו למלמיליאן שיש לו פוטנציאל להרכב ואורי הסכәם איתנו".

אלי אוחנה, מאמנו של דסה בנבחרת הנוער בטוח בשחקן: "לבית"ר יש היום שחקן מצוין שיכול להתפתח לכוכב גדול. אלי דסה הוא אחד השחקנים הכי כשרוניים שמשחקים אצלי בנבחרת, והוא גם מוכן לעבוד קשה.  יש לו כל מה ששחקӟ צריך בשבי להגיע לרמות הגבוהות ביותר, כל מי שראה אותו משחק  בקריית אליעזר יודע היטב על מה אני מדבר".

דני נוימן, שחקן עבר של בית"ר, שפירשן  את המשחק בקרית אליעזר, מסביר שהגיל לא מהווה בעיה עבור דסה. נוימןן: &quoʹ;דסה שחקן יוצא מהכלל. בכדורגל אין גיל. למרות שהוא בן 17 הוא משחק  כמו  כוכב גדול.  הוא דיכא העונה לא מעט שחקנים, הוא העתיד של הקבוצה  וטוב שנתנו  לו לשחק".

אחת הבעיות שהיו לאוהדי בית"ר ירושלים מאז ומעולם הייתה עם שחקנים כהי אור. למרות שבית"ר הפכה בשנים האחרונות לבית חם עבור שחקנים שמוצאם לא רק מאירופה או אמריקה, עדיין נשמעו לעיתים גילויי גזענות ביציעי טדי.

אלי ירמיהו, האוהד המפורסם של בית"ר שמגיע  למשחקים באופו קבەע: "לא חשבנו שנקבל אצלנו בכזאת אהבה שחקן אתיופי. כולם יודעים שנהמנו לשחקנים שחורים, אבל בגלל דסה הפסקנו. אפשר לומר שהילד הזה חינך אותנו. אנחנו מאוהבים בו מעל הראש. כאלה שחקנים אנחנו רוצים בקבוצה שלנו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק