כשחושבים על זה, ברקוביץ' צודק

לא ברור לי מי השופט שלא נתן לילדים מנשר הפסקת שתייה למרות בקשתו של אייל ברקוביץ', ומי הדיינים שגזרו על הקוסם עונש כה מצחיק ולא מידתי. אפילו הצבא לא מתאמן בחמסינים כאלה, לא מסכנים הילדים?

שבת 09 אוקטובר 2010
שלמה חסיד

 כשקראתי שאיל ברקוביץ' הועמד לדין בגלל שהחליט על דעת עצמו לתת הפסקת שתייה לשחקני נשר ששיחקו בחמסין, חשבתי לעצמי שאין התנהגות ראויה מזו. ברקוביץ' הוא הבעלים של קבוצת נשר, ובתור שכזה הוא נושא באחריות לבריאותם של השחקנים. נכון, המשחק היה עלĠסף סיום, אבל לא מדובר בגמר גביע העולם. ברקוביץ' חשש שאחד מהילדים יאבד את ההכרה, ופעל באופן חריג, אבל בריא.

אם שופט המשחק עד כדי כך חסר רחמים וחסר היגיון שהוא לא מאפשר לשחקנים הצעירים של נשר עוד הפסקת שתיה בחמסין כזה, מחובתו של ברקוביץ' לדאוג&ɮbsp; לכך, וטוב שהוא הוריד את קבוצתו מהמגרש כדי שיוכלו לשתות.

 אני לא ילד קטן, בעוד שלושה חודשים אני בן 40, ואני לא מבין את החוכמולוגים האלה שחושבים שבגלל שיש להם משרוקית בפה, מותר להם לתפוס פיקוד על ילדים קטנים. אפילו הצבא המהולל שלנו עוצר את אימוניו בחמסינים כאלה. גם אני לא מעיז להוציא את קצה האף שלי מהמזגן כשחם בחוץ, אז למה לילדים הקטנים האלה שרק רצו לשחק  כדורגל להנאתם, אסור להרוות את צמאונם כשבחוץ 40 מעלות והם נאלצים לשחק כדורגל?

 יש לי הרגשה שמישהו בהתאחדות ניסה כאן לסגוۨ חשבון עם  הקוסם, הידוע בלשונו המושחזת, והרחיק אותו עד להודעה חדשה מהמגרשים בגלל התנהגותו. במקרה הזה אני חושב שראוי שההתאחדות תשלח מכתב התנצלות לברקוביץ', בו היא מגנה את השופטים על היעדר קו מחשבה ברור, וגם מסתייגת מהעונש החמור של הדיינים. חבל שמנסים לסגור פה חשבונות אישיים קטנוניים, ומתעלים מכך שטובת הילדים היא מעל כל שיקול אחר.

 אחרי הדיון שוחחתי עם ברקוביץ' וביקשתי ממנו את תגובתו  לאירוע. "הדיינים אפסים", הוא ירה בכינון ישיר. אז נכון שכדרכו הוא בוטה, אבל במקרה הזה הוא רשאۙ לכעוס. אני רוצה לראות שהבן של הדיין היה מתרוצץ על הדשא בחיפה בטמפרטורה שהופכת את הבנאדם לשניצל. האם גם אז הוא היה אומר שצריך להתחשב בשריקות של השופט, גם אם הוא לא מרשה לילדים לשתות מים ואחד מהם עלול חלילה להתייבש.

תגובות

טלספורט בפייסבוק