למרות הכל, מכבי כאן

למרות השנה הכי קודרת בהיסטוריה של הצהובים, הם מכרו את כל המנויים, נשארו עם כל הספונסרים, ואפילו חזרו̠להיות משודרים בערוץ פתוח. פדרמן ביקש מהעיתונאים רחמים, אבל הביקורת שלהם הוכחה כלא רלוונטית

יום ראשון 10 אוקטובר 2010
שלמה חסיד

 ביום חמישי האחרון במלון הילטון, קיימה מכבי אלקטרה תל אביב את מסיבת העיתונאים השנתית שלה. על במת הכבוד ישב דיוויד פדרמן כולו זחוח, והעביר דחקות על העיתונאים. "אני מבקש מכם רחמים", אמר דיוויד והבליע חיוך. "תפסיקו לרשום בעיתונים שלכם שאנחנו רוצים כל שחקן שפנוי בשוק, כבר רשמתם הקיץ מאה שמות". בכלל, כל תשובה של דיוויד לעיתונאים היתה באותו טון. כששאלו אותו למה הוא לא מצהיר שפני מכבי לפיינל פור, הוא אמר שזה בגלל שהוא כבר זקן מידי בשביל להצהיר הצהרות כאלה. כששאלו אותו למה הוא לא נפרד יפה מפיני גרשון, שגורש ממכבי בבושת פנים̬ ענה דייויד שלדעתו הוא נפרד מפיני בצורה מכובדת.

מכבי עברה בשנה האחרונה צונאמי חסר תקדים. מוני פנאן והבנק שלו עלול היה לפרק לגורמים את המועדון, אלא שהתדמית של הקבוצה אפילו לא נשרטה. פיני גרשון וההתנהגות הילדותית שלו גם כן לא הצליחו לגרש את הספונסריӝ. מכבי יצאה בשלום גם ממופע האיימים של פיני במדיסון גארדן, עניין שיזכר לדיראון עולם. אני כבר לא מדבר על העונה הקטסטרופלית שעברה על הצהובים במגרש. אובדן האליפות, ההפסד לפרטיזן בהצלבה והעובדה שמכבי כמעט לא עלתה לפיינל פור בארץ בגלל סדרה כושלת ברבע הגמר מול בӠי השרון - הכול נשכח ביום שפיני פוטר ודיוויד בלאט הוחתם במקומו. עובדה ש-11 אלף מנויים נמכרו לנוקיה עוד לפני ששחורציאניטיס ואליהו, הרכש הכי כבד של הקבוצה, חתמו במכבי.

למכבי יש היום את קצין העיתונות הטוב באירופה. הוא עובד בקבוצה עשרים שעות ביממה, עונߔ בסבלנות לכל העיתונאים, וגם מארגן בצורה נפלאה את מסיבות העיתונאים. הנקודה היא שלניצן אין מה לחשוש מה יכתבו על הקבוצה שלו ביום שלמחרת, כי כבר הוכח שהיא חזקה יותר מכל פרסום שהוא.

ביום שרענן כץ גורש, במכבי חוסלה גם האופוזיציה בתוך הקבוצה, ועכשיו אין ۜעיתונאים למי לצלצל כדי להוציא ממכבי כותרות שליליות. זו גם הסיבה שעיתונאים שהיו בעבר אנטי מכבי מתקשים היום להוציא את פרנסתם, וחלקם כבר מצאו עבודה אחרת, או שיישרו  קו עם הצהובים ונהיו מכביסטים.

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק