אבן עזרא מת מצחוק

ההחלטה, כביכול, של ראשי הפועל פתח תקווה שלא לשחק בדרבי היא לא סתם לא רצינית, היא פספוס של צעד הפגנתי אמיתי שפתח תקווה היתה יכול לעשות ולעורר אמפתיה אמיתית

יום שישי 15 אוקטובר 2010
דורון ברגר
 אף אחד לא מתייחס ברצינות לאירוע המוזר של ראשי הפועל פתח תקווה, שנערך ביום חמישי בערב. כהרגלו, דני לוי, תקף את ראשי ההתאחדות לכדורגל, אלא שלא כהרגלו וכהרגל שאר ראשי המועדון, נאמר ביום חמישי איום חד משמעי: הפועל פתח תקווה לא תופיע לדרבי מול מכבי פתח תקווה. למה? כי ג'ונתן אסוס הורחק בגۜל איזה משחק אימון.

אסוס לא מהווה בכלל שחקן משמעותי העונה, אבל לפתח תקווה אין בכל מקרה אחד כזה, מלבד אולי דודו ביטון. אך זו לא הנקודה. מותר להפועל פתח תקווה להתרעם, מותר לדני לוי לבקש לעשות בדיקה נוספת, אפילו לדרוש  בזעם את פיטוריו של תובۢ ההתאחדות, עו"ד שלום אבן עזרא, אבל לאיים לא לא להופיע? זה כבר לא מוזר. זה הזוי.

הפועל פתח תקווה לא יכולה להרשות לעצמה לא להופיע. ראשית, היא תרד שתי ליגות באופן מיידי. פעילותה תופסק לחלוטין עד סוף העונה ואת העונה הבאה היא תפתח בליגה Ӑ'. אבל נניח שעם העונש הזה, דני לוי , תומר סיני וגל חצור יכולים להסתדר. מי בדיוק יסתדר עם תביעות הענק נגד המועדון?.

מועצת ההימורים עשויה לתבוע מיליונים מההתאחדות בגין פגיעה אנושה בטופס הטוטו ובטופס הליין. ההתאחדות, תתבע, כמובן, את ראשי הפועל פߪח תקווה. האוהדים, אלה שקנו מנויים, יתבעו את כספם בחזרה ויבקשו, אולי, החזר גם על המשחקים שכבר נערכו העונה..

השחקנים, שלא ישחקו בחודשים הקרובים, יתבעו את שכרם, כמו גם אנשי המנהלה ואנשי הצוות המקצועי. מי ישלם את הנזק שמוערך במיליוני דולרים?. דני לוי? חצור? מאיר שמיר?

דני לוי אף פעם לא היה מבכירי הכדורגל הישראלי, אבל דווקא השבוע לו ולחבריו הייתה הזדמנות מצוינת לעשות צעד הפגנתי משמעותי, באם הם באמת משוכנעים שנגרם למועדון עוול.

פתח תקווה היתה יכולה, למשל, להודיע שלמשחק הדרבי היא לא מאפשרת כניסת אוהדים כלל, או שהיא מאפשרת כניסה חינם כי למשחק אין משמעות (אחרי הכל, אסוס לא משחק). צעד הפגנתי כזה היה עולה אומנם ביוקר, אך הוא היה מעורר עניין.

עניין רב יותר היה, אם פתח תקווה הייתה מודיעה כי היא מופיעה למשחק עם סגלĠהנוער. או אז, אי אפשר היה להעניש את הקבוצה (אלא אם כן שלום אבן עזרא היה ממש מתאמץ), המשחק היה הופך להימור בטוח, שחקני מכבי פתח תקווה לא היו מתרגשים מניצחון על קבוצת הנוער, הכדורגל הישראלי היה סוער קצת, ואילו אנו היינו מרוויחים עוד מיני דרמה בשבת לפני הדרבߙ הגדול באמת.

אבל הפועל פתח תקווה הפכה לקבוצה כמעט הזויה. לא ברור מי מנהל אותה, מי מסבסד אותה ומה המטרות שלה. הכי מסכנים הם האוהדים הבאמת יוצאי דופן שלה, שרואים איך חבורה של אנשים מחריבים את כל מה שנחום סטלמך וחבריו בנו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק