מהחלשות שהיו כאן

קבוצת הכדורסל שבנה דיוויד בלאט היא אחת החלשות שהיו למכבי ת"א ב-18 השנה האחרונות. המזל הגדול: בזכות היכל "נוקיה" מכבי עדיין יכולה להגיע לפיינל פור

יום שלישי 19 אוקטובר 2010
דורון ברגר
 נתחיל מהסוף. למרות היכולת המבישה של מכבי ת"א בספרד, עדיין אפשר להישאר אופטימיים. מכבי ת"א מסוגלת גם העונה להעӤיל למשחקי הפיינל פור בברצלונה. לא צריך להתרגש מהפסד לאלופת ספרד, בטח לא באחד הערבים המפתיעים ביותר באירופה בשנים האחרונות.

אבל בכל זאת, צריך להסכים עם אחד מבכירי הכדורסל בישראל, שלפני מספר שבועות אמר לכותב שורות אלה ש"מכבי ת"א של העונה זו הקבוצה החלשה ביותר מאז מכבי של 1993, קבוצה שאיבדה את האליפות". גם אם אתם לא מסכימים עם אותו בעל מקצוע בכיר, נראה שמדובר באחת הקבוצות החלשות ששיחקו אי פעם בצהוב.

האמת, קצת לא ברור מה בדיוק בנה כאן דיוויד בלאט. מלבד ליאור אליהו, אין ߜמכבי ת"א אף שחקן שיכול להימנות על הבכירים משחקני הכדורסל באירופה. פשוט לא ברור מה עדיין עושה בישראל ג'ף פוט, שאחד מראשי הצהובים אמר לפני חודש שספק אם יש לו מקום בליגה הלאומית של ישראל.

לא ברור איך מכבי חושבת לבנות את עצמה עם שחקנים כמו טӜ בורשטיין וצ'אק אידסון, שלא הוכיחו בשנה האחרונה שהם שייכים לצמרת הכדורסל האירופאי וגם לא ממש לדרג השני. עד המשחק מול קאחה לבורל היה נדמה לנו שמכבי תהיה גם העונה קבוצה לא רעה, אבל התבדנו מכמה סיבות.

אחת מהן - מכבי תל-אביב סידרה לעצמה לוח משחקיȠאימון מול קבוצות שחלקן ממש מחוץ לזירה האירופאית. הניצחונות בגביע הליגה היו מרשימים, אבל באירופה מכבי ת"א לא פוגשת קבוצות ברמה של מכבי ראשון לציון או כאלה שמופיעות בהרכב כל-כך חסר כמו ששיחקה הפועל ירושלים בגמר גביע הליגה.

במשך חודש וחצי מכבי ת"א לא שיחקה בעצם מול אף יריבה רצינית. ולמרות זאת, המנויים נמכרו כבר בקיץ, כראוי למועדון מספר 1 בספורט הישראלי ובערוץ 10 יודעים שאין כמו הרייטינג של ימי חמישי בערב. 

ובכל זאת, כאמור, אין שום סיבה להיכנס להיסטריה. לפחות חצי מקבוצוߪ היורוליג פחות טובות ממכבי תל-אביב. עוד 4 או 5 קבוצות שייכות לרמה שלה והשאר באמת טובות. אבל עם הגרלה נוחה בשלב הטופ 16 וקצת מזל בהמשך, מכבי שוב תוכל להעפיל לרבע הגמר. מכבי, בכל הרכב, משחקת עדיין באחד האצטדיונים הביתיים באירופה, אם לא הביתי ביותר, וגם זה עөוי להספיק כדי להעפיל אל 4 האחרונות, או לפחות להגיע קרוב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק