רוסיה מאמינה: נארח מונדיאל 2018

הרוסים החליטו לוותר על ההתמודדות לאירוח מונדיאל 2022. רומן אברמוביץ' עומד מאחורי הרעיון הגרנדיוזי שאמור לדחוף את הכדורגל הרוסי לקדמת הבמה. הערכה: אנגליה , ארצߕת הברית וספרד מועמדות בעלות סיכוי טוב יותר

יום שישי 22 אוקטובר 2010
שלמה חסיד
&ɮbsp;ב-2 לדצמבר תכריע פיפ"א בשאלה מי המדינה שתארח את המונדיאל ב-2018, כאשר מדינות רבות הגישו מועמדות לארח את הטורניר. אולם ביום שישי חלה תפנית מעניינת.

ראשי ההתאחדות לכדורגל ברוסיה הודיעו כי הם מוותרים על הניסיון לארח את מונדיאל 2022 והם ߙתמקדו בהצעתם לארח את מונדיאל 2018.

כיום, נותרו מספר מדינות במרוץ לאירוח המשחקים ב-2018, אנגליה, ארה"ב, רוסיה, אירוח משותף של הולנד ובלגיה ושל ספרד ופורטוגל. על-פי ההערכות מוקדמות, לאנגליה הסיכוי הטוב ביותר לזכות באירוח המשחקים למרות שבארߔ"ב ובספרד חושבים אחרת

אלא שלאחרונה גברו ההערכות שדווקא רוסיה תזכה לארח את המונדיאל. הסיבה: פטרונה של הנבחרת, רומן אברמוביץ', הידוע גם כבעליה של צ'לסי, דוחף בכל הכוח לקבלת הזיכיון לאירוח המשחקים.

במוסקבה כבר נערכים להודעӔ הרשמית, שתמנף היטב את התיירות במדינה, כמו גם את הנבחרת הרוסית ואת הכדורגל הרוסי בכלל. ברוסיה עושים מאמצים עילאיים להחזיר את הכדורגל הרוסי לקדמת הבמה האירופית כפי שהיה לפני עשרים שנה, ומאמינים כי אם היוזמה תתקבל, הדבר יתרום לכך רבות.

אברמוביץ' עצמו ידוע כסרבן כפייתי של ראיונות לתקשורת, אולם גורם בפמלייתו אמר: "הכדורגל הרוסי קרוב ללבו, במיוחד הנבחרת, והוא ישמח מאוד אם הרעיון יתקבל".

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק