אלן אייברסון יחתום בבשיקטאש

כוכב ה-NBA לשעבר מנהל מו"מ זה זמߟ רב מול בשיקטאש הטורקית, אולם דיווחים בארה"ב טוענים כי כבר ב-48 השעות הקרובות ייחתם החוזה. שכרו יהיה כ-2 מיליון דולרים לעונה למשך שנתיים

יום שני 25 אוקטובר 2010
מערכת TELESPORT

מספר שבועות שבשיקטאש הטורקית עושה ככל שביכולתה על מנת להנחית בקבוצה את אחד מכוכבי ה-NBA בעבר, אלן אייברסון בן ה-35. תחילה השחקן לא השתכנע מסכומי העתק שהוצעו לו באיסטנבול ודרש להכניס לחוזהו מספר סעיפים מעט מפוקפקים, כמו הבטחה שלא ייקנס על עבירות משמעת וסעיף יציאה בכל שלב, אבל נראה שגם בעיות אלה נפתרו.

הבוקר (שני) מפורסם במספר כלי תקשורת בארה"ב כי הסאגה בין הצדדים קרובה לפתרון וכי כבר ב-48 השעות הקרובות עשוי אייברסון להגיע לאיסטנבול, לעבור בדיקות רפואיות ולחתום על החוזה. שווי העסקה יהיה 4 מיליון דולרים, חוזה למשך שנתיים בהן ירוויח "התשובה" 2 מיליון דולרים לעונה. בנוסף לכך, תיאלץ הקבוצה לשלם עבור דירה, רכב ושלל מענקים והוצאות אחרות, כך שגובה השכר עשוי להגיע עד למעלה מ-8 מיליוӟ דולרים לכל שהותו.

כזכור, אייברסון לא שיחק כדורסל מאז שעזב את פילדלפיה לפני למעלה מחצי שנה, בחודש פברואר האחרון, אז בשל בעיות אישיות. לגארד יש ממוצע קריירה של 26.7 נקודות למשחק ב-14 שנותיו בליגה הטובה בעולם. ב-2001 נבחר אייברסון ל-MVP אחרי שהӕביל את הסיקסרס לגמר ה-NBA מול הלוס אנג'לס לייקרס. בנוסף היה הגארד מלך הסלים של הליגה 4 פעמים, פעמיים ה-MVP של משחק האולסטאר היוקרתי ו-3 פעמיים בחמישיית העונה.

מטרתה העיקרית של בשיקטאש בהנחתת כוכב כה גדול היא החזרת אליפות טורקיה, תואר אותו לא ۔שיגה מאז שנת 1975. כמו כן, הקבוצה משתתפת במפעל היורוקאפ והציבה גם זכיה אירופית כמטרה. בעונה שעברה היא נעצרה כבר בשלב הבתים ובליגה המקומית נעצרה בחצי גמר הפלייאוף. האם אייברסון יהיה הפתרון? תשובה תהיה בקרוב.

צילום: GETTY IMAGES

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק