מונדיאל באוסטרליה? מאמין שכן

איש העסקים האוסטרלי-ישראלי ומראשי התאחדות הכדורגל!האוסטרלי, פרנק לווי, מאמין כי ביכולתו להביא את המונדיאל לארצו: "שכנענו רבים מאנשי פיפ"א כי אין הצעה טובה משלנו לאירוח המונדיאל ב-2022"

שבת 06 נובמבר 2010
ארז דיקפלד
לא רבים מכירים את האיש שמנהל את הכדורגל האוסטרלי. פרנק לווי שמו, בחור ישראלי-אוסטרלי שנולד בצ'כוסלובקיה בשנת 1930 וכיום האדם העשיר ביותר באוסטרליה, כאשר הונו מוערך בלמעלה מ-5 ביליון דולרים. 

כאמור, לווי נולד בצ'כוסלובקיה, בגיל צעיר עבר עם משפחתו בהונגריה ובמהלך מלחמת העולם השנייה, עם מספר תחנות בדרך, עשה את דרכו לישראל והתגורר בטבעון. משפחתו מצאה את מקומה באוסטרליה בעקבות עסקים משפחתיים, הוא הצטרף בהמשך וכיום הוא האדם העשיר ביותר במדינה.

אבל לא רק עסקים. לווי הוא גם אחד מראשי התאחדות הכדורגל האוסטרלית והחל משנת 2008 הוא אחד מחברי הועד של פיפ"א אסיה. כעת הוא האיש שעושה את מירב המאמצים להביא את המונדיאל בעוד 12 שנים לאוסטרליה, אחרי האולימפיאדה המוצלחת שנעӨכה בסידני בתחילת העשור.

לווי בן ה-80 הספיק לעבור דבר או שניים וכעת הוא טוען שלהביא את המונדיאל לאוסטרליה זהו החלום האחרון שלו. אבל על-פי דבריו האחרונים, ייתכן שבקרוב מאוד החלום יהפוך למציאות: "אני יודע ששכנענו מספר אנשים בפיפ"א שההצۢה הטובה ביותר לאירוח המונדיאל היא שלנו. אני באמת מאמין שלאוסטרליה יש את ההצעה הטובה ביותר. אני יודע את זה".

למרות הבטחון הרב שהוא מפגין, גם לווי יודע שהוא יצטרך לקבל את מספר הקולות הנדרש בבוא העת: "נצטרך לזכות ב-13 הקולות הקריטיים. ߐם נעשה זאת? אני מאמין בכל ליבי שכן. ייקרע לי הלב אם לא אצליח להביא את המונדיאל לאוסטרליה וככה לכל מי שאוהב את המשחק".

צילום: Getty Images

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק