מוריניו חייב ללכת הביתה

תיאӘרון האבסורד באמסטרדם בו הורה המאמן הפורטוגלי לשני כוכביו לקבל כרטיס אדום הוכיח מעבר לכל ספק: למוריניו אין את הפאסון שצריך מאמן ברמות הגבוהות. תרגילים כאלה טובים אולי לפורטו

יום שישי 26 נובמבר 2010
שלמה חסיד
אני לא יודע מי תנצח בסופר קלאסיקו בין ברצלונה וריאל מדריד ביום שני הקרוב בקאמפ-נואו. מדובר בשתי קבוצות עמוסות כוכבים, כל אחת יכולה לנצח את המשחק גם אם את ברצלונה מאמן פרדי דוד ואת ריאל מאמן מהצד השני, לא עלינו, סלובודן דראפיץ'. אברהם גרנט כבר הוכיח בצ'לסי שאפילו הוא יכול להגיע עד מרחק נגיעה מהנפת הגביע של ליߒת האלופות, כשבהרכב שלו משחקים מיליונרים שמקבלים את הכסף של רומן אברמוביץ'.

ובכל זאת, מאמן ברמות הגבוהות צריך תכונה אחת שלא הייתה ולא תהיה לז'וז'ה מוריניו. פאסון. לא יכול להיות שמאמן ריאל מדריד במהלך משחק רשמי בליגת האלופות יגיד לשניים מכەכביו לקבל כרטיס אדום בשביל למחוק את הכרטיס הצהוב שקיבלו קודם לכן, ולהגיע לשלב שמינית הגמר שאין להם גיבנת של צהובים. עיתוני מדריד חותכים הבוקר את מוריניו לגזרים, טוענים שתדמית המועדון הוכתמה ושהם היו מאושרים לפני שמוריניו הגיע. כל זה מבלי קשר לתוצאה שߪהיה ביום שני ב-"סופר קלאסיקו" והם צודקים. לא יכול להיות שמאמן יחשוב שהוא גדול יותר מהמועדון שלו, מהשחקנים, מהבעלים, מהאוהדים ומההנהלה. כי אם תשאלו את מוריניו, הכדורגל העולמי מתחלק לשתי תקופות - לפני שהוא הגיע ומאז שהוא הגיע.
̊
אם ענן האפר הוולקני לא היה מתפוצץ וברצלונה לא הייתה מגיעה למילאנו באוטובוס, ספק אם אינטר הייתה עולה לגמר הצ'מפיונז בעונה שעברה, ומן הסתם שגם לא היה מגיע לאמן את ריאל. יש לו יותר מזל משכל, אבל גם זה ייגמר. העיתונות בספרד לא פראיירית ולא תרכין ראש מולו. לפי דעתי, היא תיפתח בקמפיין אגרסיבי מולו וזה יהיה הסוף של הבלפן הכי מקצועי שידע הכדורגל עד עכשיו. 

ואת כל זה אני כותב כאוהד ריאל מדריד, שמת לנצח את הסופר-קלאסיקו אחרי 3 השנים השחורות שהיו לנו. אבל גם אני יודע - התנӔגות של מאמן זה מעל הכל. קחו לדוגמא את מכבי ת"א בכדורסל, הקבוצה הקטנה שלנו. הנזקים שעשה פיני גרשון בכל מקום בעולם, כולל בגארדן, מול ההתנהגות היפה של דיוויד בלאט ויחסי האנוש המדהימים שלו שרק בזכותם מכבי חזרה לשפיץ האירופי אחרי שנות החושך של פיני גרשון.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק