יורוליג: צסקא מוסקבה הודחה

אפס פילזן גברה במשחק דרמטי במיוחד על פנאתינאיקוס 78:79, וכתוצאה מניצהון הטורקים צסק"א מוסקבה הודחה ממפעל היורוליג כבר בשלב הבתים. קאחה לבורל ניצחה בז'לגיריס אחרי ההארכה, פרטיזן את פרוקום

יום רביעי 15 דצמבר 2010
מערכת TELESPORT

עונה מטורפת עוברת על היורוליג. מי האמין שۧאחה לבורל תהיה כבר בשלב הבתים הראשון עם חמישה הפסדים ובסכנת הדחה ממשית עד לפני שבועיים, ושצסק"א מוסקבה תסיים במקום האחרון את השלב המוקדם. 

אבל זה המצב אחרי עוד ערב מרתק של ליגת הכדורסל הטובה באירופה. את הערב פתח המשחק מבית מספר 1, הבית של מכבי ת"א, בו אירחה ז'לגיריס את קאחה לבורל. זה הסתיים קשה, בניצחון 95:89 של הספרדים אחרי הארכה, אבל בסיום הרבע הראשון הספרדים הובילו ביתרון דו ספרתי, 27:16.

טלטוביץ' סיים את הרבע הראשון עם 10 נקודות ואת המשחק כולו עם 32 נק', כשלזכותە 9 שלשות מתוך 13 ניסיונות. הוא גם מי שקלע את 2 השלשות המכריעות בזמן ההארכה וניצח לספרדים את המשחק. למעשה, למרות שקאחה ניצחה את המשחק, היא כמעט והפסידה אותו במו ידיה. יתרון השיא כבר היה 19 נקודות לזכותם, אבל לקבוצה שכבר הייתה עם ארבעה משחקי יורוליג רצופים ללא ניצחון אין על מה להתלונן.

תוצאה דרמטית נוספת שנרשמה הערב הייתה בטורקיה, שם לעיניי 14,000 צופים נלהבים גברה אפס פילזן על פנאתאינאיקוס בתוצאה 78:79. פילזן עלתה ליתרון של 0:13 בדקות הפתיחה ורמסה את פאו לכל אורך המחצית הראשונה. בהפסקה התוצאה הۙיתה 24:42, אבל היוונים התעוררו ברבע השלישי וכפו משחק חדש. 32 נקודות ברבע השלישי קלעה פאו ואף השכילה לעלות ליתרון בדקות הפתיחה ברבע הרביעי, אבל פילזן התעשתה, התאוששה ומהלך מבריק של טונצ'רי ניצח את המשחק עם הבאזר. 

אך מעבר לניצחון של ۤילזן, נפל דבר הערב במפעל היורוליג: צסק"א מוסקבה הודחה כבר בשלב הבתים. צסק"א הודחה עוד לפני הפסד הערב בלובליאנה (72:81), בעקבות מאזנם שעומד על 2 ניצחונות לעומת 7 הפסדים ואין באפשרותם לטפס אל המקום הרביעי ומעלה.

תוצאה נוספת שמפתיӢה למדי, למרות היכולת הפושרת במשחקי החוץ, היא הפסדה של ריאל מדריד מול באמברג הגרמנית בתוצאה 75:82. בבית 1 של מכבי ת"א ניצחה פרטיזן את פרוקום גדיניה 59:61. תוצאות נוספות: שולה-ציבונה זאגרב 65:81, רומא-מלאגה 75:81.

צילום: MACCABIFANS

תגובות

טלספורט בפייסבוק