דלקת ריאות באלף פאונד

גל הקור שמשתק את אירופה וכבר סגר את שדה התעופה הית'רו לא מפחיד את נחשול הישראלים, שמדי חג המולד שוטף את הממלכה המאוחדת בשביל לראות כדורגל. שלמה חסיד, שישאר גם השנה בארץ, יצא לברר האם שווה לקߤוץ עכשיו למולדת הכדורגל. מרי כריסטמס

יום שני 20 דצמבר 2010
שלמה חסיד
 נמלי התעופה באירופה נסגרו בגלל השלג הכבד, ונמל התעופה של לונדון הית'רו ביניהם. כבר מאה שנה לא היה באירופה גל קור כזה, וחלק ממשחקי חג המולד בוטלו. אבל האם זה יפריע לנחשול הישראלים הקבוע לנסוע כמו כל שנה לחגיגת הכדורגל בכריסמס? יצאנו ובדקנו.

אבי מלר, איש ערוץ הספורט ידוע כמי שמוציא כל שנה קבוצות לחג המולד. מלר אמר לנו: "אני רגוע ושלו כי ביום ראשון הבא יש לי קבוצה של מאה ישראלים שיוצאים לאנגליה. לא נרשמו ביטולים והۛול הוזמן מראש. אני לא חושב שמי שרוצה לנסוע באמת יבטל את זה בגלל כמה מעלות פחות".

זה גל הקור הכי חזק שהכה ביבשת במאה השנה האחרונות

"שטויות. בדקתי בסקיי ניוז, ביום ראשון הבא הטמפרטורות עולות ויהיה משהו כמە 2 מעלות כל השבוע. זה מזג אויר נסבל והמשחקים לא יבוטלו. אני ממליץ לכולם לנסוע, באחריותי".

אלי אוחנה שמדי שנה נוסע ללונדון בחג אמר לנו: "השנה אני לא נוסע כי זה מטורף. הכבישים סגורים, שדה התעופה גם, ומזג האוויר קר שאי۟ לתאר. אפשר להישאר בארץ, ולראות את המשחקים בטלוויזיה. בשנה הבאה כשמזג האוויר יהיה נורמלי אחזור ללונדון".

וככה אתה מוותר על ההנאה הזאת?

"מה הכיף בזה? מה לא רואים את התמונות של התיירים תקועים ימים ולילות ۑשדה התעופה? מזג אוויר כזה מתאים לפינגווינים ולא לבני אדם. מי שמשלם במיטב כספו בשביל להינות מכדורגל, לא צריך לסבול".

אז לטובת מי שבכל זאת רוצה לטוס צלצלנו לאיסתא ספורט. רונן החביב ענה לנו: "בקושי נשארו לי חבילות, אבל יש לי משהו למהירי החלטה. חבילה של שלושה ימים במלון הולידיי אין, כולל שני משחקים, ארסנל נגד צ'לסי ווסטהאם נגד אברטון. זה עולה 999 פאונד לאדם בחדר זוגי, מחיר פיירי, מהר לפני שיגמר".

אחרי שסיימנו לדבר עם רונן הרמנו טלפון לחנות "למטייל" בשביל לשאולȠעל לבוש מיוחד לסקי, לטובת מי שבכל זאת רוצה לנסוע. רינה אמרה לנו: "אני ממליצה בחום על מעיל פוך נגד שלג שעולה בסביבות אלף שקל. מכנס תרמי עולה 150 שקל, כובע צעיף וכפפות עוד מאתיים. נעליים מיוחדות לקור זה עוד משהו כמו אלף שקל לנעל טובה שאוטמת את כף ߔרגל ומונעת מהקור להיכנס. שווה לכל כיס".

צילום: GETTYIMAGES
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק