המשחק שאיווניר יהיה חייב לנצח

למרות שמכבי תל אביב הקדימה בחודשיים את החגיגות בעקבות הניצחון הבדול על סכנין, צריך להזכיר למוטי איווניר שאת הניצחונות האלה גם אבי נמני השיג. אותו הביאו בשביל לנצח את הדרבי

יום ראשון 16 ינואר 2011
שלמה חסיד
אל תפריעו למוטי איווניר, הבן אדם בעיצומו של קרנבל. זה עתה הוא ניצח את האימפריה של בני סכנין, ועכשיו לכו תספרו לו שזו רק תחילת הדרך.  איווניר מעניק ראיונות לכל דורש, מפזר הצהרות וגם העיתונאים יודעים לספר מה הוא אמר למדוניאנין בשۙחות פרטיות, איך הוא הרים את קולאוטי ואיך במטה קסם הוא הפך את מכבי ת"א מבדיחה לחטיבה משוריינת.

אבל אני לא קונה את כל הסיפורים האלה. אני זוכר שגם בימי אבי נמני כמנג'ר הקבוצה מכבי ת"א ניצחה משחקי חוץ, וזה לא קרה מזמן. רק לפני כחודש בבאߨ-שבע, למשל, מכבי ניצחה משחק קשה ואף אחד לא חשב אז שמדובר באירוע חריג. סכנין בסיבוב הקודם? מכבי נתנה לה רביעייה בראש.

בעיתוני הבוקר הכל על מכבי תל אביב. כאילו שהקבוצה זכתה בגביע אירופה. מווטי איווניר, ידידי: בתחילת פברואר יש לך את הדרבי וזה יהәה המבחן הגדול שלך. אם תפסיד אז נדע ששום דבר רציני לא קרה במכבי בחודש האחרון ושהכל היה עורבא פרח. אם תנצח, נדע שבאמת התחולל בקבוצה שינוי אמיתי, ושבניגוד לקודמיך בתפקיד הוצאת יותר מהשחקנים שלך. 

אני הייתי מציע למוטי איווניר להוריד קצת את מפלס הראיונות, להפסיק את החגיגות במיידי ולהבין שכותרות בעיתונים זה משהו שאולי נחמד לרמת הרגע הנוכחי, אבל לא מעניק לך שום ערובה למשחק הבא. מוטי, תבין - יש לך בהרכב שחקנים שלא נקפו אצבע לטובת המאמן הקודם, ואין להם שום בעיה לטאטא גם אותך מחר אל דפי ההיסטוריה. ߔכל תלוי במפה הפוליטית באותו רגע נתון. 

אני לא אחד שחושב שמהפכות קורות בן שנייה, אבל אם לאיווניר אכן יש דרך והוא אכן כזה מאמן תותח, את התוצאות שלו יהיה אפשר לראות רק בעוד כמה חודשים. הניצחון בסכנין הושג אך ורק כי למכבי סגל שחקנים איכותי יӕתר מלסכנין, וכל השאר שייך לעולם הדימיון.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק