1

גוטמן צריך להגיד לא לנבחרת

למאמן הפועל ת"א אין שום סיכוי להצליח איפה שקשטן, גרנט ופרננדס נכשלו!וצריך להיות מספיק אמין כדי לעמוד מול אבי לוזון ולהודיע לוי: אני מסרב לנבחרת ועובר לזלצבורג

יום שלישי 25 ינואר 2011
שלמה חסיד
אלי גוטמן, מאמנה המצליח והמעוטר של הפועל ת"א מתקרב לצומת קריטית בקריירה שלו ואם לא ישקול היטב את צעדיו הוא עלול למצוא את עצמו בפני ירידה תלולה שאולי גם תחסל את הקריירה שלו. אם גוטמן יעשה את הטעות הצפוәה ויתמנה למאמן הנבחרת הוא יתגלה שם במערומיו והכישלון הצפוי בנבחרת עלול לקלקל את הרזומה המרשים שלו ואז לא ירצו אותו בהפועל ת"א.

גוטמן צריך להיות ישר עם עצמו ולשאול את עצמו איך הוא יכול להצליח במקום שגרנט, קשטן ודומיהם נכשלו̮ 40 שנה הנבחרת לא הגיעה לכלום ו-40 שנה היא גם לא תגיע, עם גוטמן או בלעדיו. צריך להבין דבר אחד פשוט - מאמן טוב ככל שיהיה, לא מסוגל להוביל קבוצה או נבחרת להישגים אם אין לו את הכלים לכך. גם מי שבונה על כך שכשהיורו יתרחב בעוד 4 שנים ל-24 נבחרות הנבחרת שלנו תעߤיל ליורו, לא מבין דבר אחד - הנבחרת שלנו בנויה רק למשחקי ידידות. במאני טיים אנחנו אף פעם לא פוגעים וגם עם שנתון מוצלח כמו שיש לנו שכולל את ורמוט, שכטר ונאתכו, אנחנו מקסימום יכולים להצליח במשחקים לא רשמיים.

גוטמן, הוא מאמן מצויין אבל הוא לې יותר טוב מקשטן, גרנט או שלמה שרף בשיאו. יש לו סיכוי להצליח בהפועל ת"א או ברד בול זלצבורג, כי בקבוצה קל יותר למאמן לשלוט במתרחש בעוד שהנבחרת מתכנסת אחת לשלושה חודשים ולמאמן קשה להתוות את הדרך שלו. במקום כמו נבחרת ישראל, גוטמן יילך לאיבוד, הכשרונות ייߢלמו, התקשורת תצלוב אותו ואף אחד לא יזכור לו את ההצלחות מהפועל ת"א. כולם יטענו שהוא סוס גמור ואז יהיה לו קשה לחזור לליגה שלנו כי מאמנים אחרים יתפסו את מקומו.

אם יש לגוטמן הצעה מזלצבורג הוא צריך לחתום שם כי גם גוטמן מיצה את עצמו ߑהפועל ת"א ואם הוא לא ירענן את הקבוצה בקיץ, גם שם אין לו מה למכור. לעומת זאת, בקבוצה עם מנטאליות גרמנית כמו זלצבורג, גוטמן יכול לקחת אליפות ואז השמיים הם הגבול עבורו, כי גוטמן הוכיח כבר שכשנותנים לו את הכלים הוא מצליח.

אז נכון שۖה לא פטריוטי ונכון שאולי זה יפגע בפופולאריות שלו, אבל כשאבי לוזון יתייצב מולו ויציע באופן רשמי את הנבחרת, גוטמן צריך להגיד לו רק דבר אחד פשוט - "תודה, אבל כבר חתמתי במקום אחר" 

תגובות

טלספורט בפייסבוק