הפועל תא תערוך משחק רדיוס

בעקבות הקללות של אוהדי הקבוצה לעבר שאול איזנברג במשחק הליגה מול עירוני נהריה, קבע בית הדין של איגוד הכדורסל כי#הפועל ת"א תערוך משחק רדיוס במרחק של 50 קילומטר מתל אביב

יום שלישי 15 פברואר 2011
שלמה חסיד

 בית הדין של איגוד הכדורסל הרשיע את קבוצת הכדורסל של הפועל ת"א מהליגה הלאומית בהתנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדיӔ, במהלך המשחק הבייתי מול עירוני נהריה, בו נכח שאול אייזנברג, אשר לשעבר ניהל את האדומים.

במהלך המשחק שנערך לפני כחודש, נשמעו קריאות לעברו של איזנברג שמכהן כיום כיו"ר עירוני נהריה, אשר כללו ביטויים חריפים מאוד, תוך כדי שימוש במילים כמו &quɯt;ניאו נאצי" לעברו. הקבוצה זוכתה מסעיף קריאת קריאות גזעניות, אך הורשעה  בסעיף ההתנהגות הבלתי ספורטיבית.

הדיינים, עו"ד אליהו לוין ועמיאל תגר, קבעו בפסק הדין: "גם אם קריאות אוהדי הקבוצה אינן בגדר קריאות גזעניות, הרי שמדובר בקריאەת קשות ופוגעניות ביותר העורות לגישתנו את גבול המותר. חופש הביטוי, גם עבור האוהדים, איננו מוחלט"

בעקבות כך, קיבלה הקבוצה עונש של שני משחקי רדיוס (אחד בפועל ואחד על תנאי), שישוחקו ברדיוס של  50 ק"מ מהדר יוסף, קנס כספי של 15 אלף שקליםȬ והגשת תוכנית חינוכית תוך תשעה ימים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק