בעיה ושמה יניב קטן

יניב קטן כבר לא רץ ӛמו בעבר, המשכורת שלו היא נטל כלכלי על המועדון ובנוסף המספרים שלו מראים שהוא חייב לפתוח על הספסל ולתת לצעירים של הקבוצה לפרוח. אלישע חייב לעשות חשבון נפש

יום שני 28 פברואר 2011
אביחי קרבציק
הדבר החשוב ביותר בכדורגל המודרני היום היא מהירות וחדות מול השער, את כל התכונות הללו יניב קטן כבר מזמן לא מספק, בנוסף לכך הוא לא מפסיק לאבד כדורים ותוקע את משחק המעבר של הקבוצה מהכרמל.

יניב קטן הוא לא האשם היחידי בהפסד של מכבי חיפה, אבל יש לו חלק גדול. מאוד גדול, במה שהתרחש בבלומפילד.
 
יניב קטן הוא אכן סמל, אך הוא חייב להיות כנה עם עצמו ולומר לאלישע לוי כי הוא לא בכושר מספיק טוב בכדי להוביל את חיפה קדימה. אלישע מӦידו סומך יותר מדי על קטן ונותן לו יד חופשית שהורסת את המשחק של הקבוצה.

קטן שאיבד מהמהירות שלו והכוח המתפרץ הוא כבר לא שחקן מוביל כמו בעבר. בנוסף הוא לא נותן לצעירים לפרוח , דווקא בשנה ששייכת יותר מכל לצעירים, בעידן של גולדӔאר והכסף של טביב.

גולסה בכושר שיא ובמקום שישחק במרכז המגרש על המשבץ של קטן הוא נאלץ לברוח לאגף ובכך מאבד מהקסם שלו כפליימייקר. מוחמד גדיר, שנותן מהירות בהתקפה, נשאר על הספסל וחיפה צריכה להסתמך על המגינים שלה, שלא מצליחים לשמור ۢל יציבות.

מאז נפצע יניב קטן בעונה שעברה הוא מתקשה לשחזר את היכולת המצוינת שלו משנים עברו, השחקן שידע בעבר עליות ומורדות לא מצליח לספק את הסחורה עוד מאמצע העונה שעברה. היה עושה נכון קטן אם לא היה פותח בהרכב ולא היה חכם בדיעבד בסוף המשחק לߕמר שאם הוא יהיה נטל ביכולת הנוכחית, שלו הוא יעלה מהספסל.

כל עוד קטן ימשיך להציג יכולת כזאת אין לחיפה סיכוי, כי כל היוזמה המבורכת של יענקל'ה שחר ושל ההנהלה להשביח צעירים, תתפוצץ להם בפנים, כשהם יראו ששחקן שלא מספק את הסחורה עוצר את ההתקדמות שלהם.

אלישע לוי צריך להיות אמיץ פעם אחת.  כי בקצב הזה קטן ישאר בחיפה והוא יאבד את המשרה שלו. אלישע צריך להראות לקטן שמוקומו לא מובטח תמיד בהרכב,  ובכך הוא יוכיח לשאר השחקנים שהוא נותן הזדמנויות לۛולם.

נכון להיום, נראה שיניב קטן עושה את הכל אצל היורקים. הוא מקבל את הכדור, מגביה לרחבה ועושה רושם כי הוא זה, שבא לנגוח את הכדור שהוא בעצמו הגביהה,  לכיוון הרשת. הבעיה היא שקטן הפך גם למעין מאמן קטן במכבי חיפה, ועל זה אלישע חייב לתת̠את הדעת.

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק