הלחץ עבד? בוטל העונש של מכבי

האם מחאת האוהדים השפיעה על הדיינים או שמא הטענות שהשמיעו ראשי מכבי ת"א בפני אבן עזרא עזרו? בשורה תחתונה, העונש של משחק ללא קהל שנקבע לקבוצה בשבוע שעבר הומר לעונש על תנאי. עו"ד מאירי: "אנחנו מגנים אלימות"

יום רביעי 02 מרץ 2011
אביחי קרבציק
 מכבי ת"א נשמה הערב לרווחה, לאחר שבית̠הדין העליון של ההתאחדות החליט להיעתר לערעור שהגישה הקבוצה (משחק  ללא קהל) ולהמיר את העונש שגזר  בית הדין המשמעתי.

העונש על קיום משחק ללא קהל בפועל הומר לעונש על תנאי, לפיו אם המועדון יורשע בשנית בעבירה דומה עד תום העונה יופעל עונש התנאי (קיום שני משחקים ללא קהל).
 
במכבי קיבלו בסיפוק רב את ההחלטה של בית הדין העליון ואף הבטיחו להמשיך בקו של גינוי האלימות ולהלחם בתופעה. מנכ"ל הקבוצה, עוזי שעייה התייחס לסוגית השәר על טועמה ואמר כי האוהדים שינו את המילים של השיר :'טועמה אני לא גזען, טועמה עובד בבניין'.

גם עו"ד מורן מאירי
, שייצג את הקבוצה בבית הדין התייחס לתופעת השירים: "מכבי תל אביב מגנה את ההתנהגות הזו וӛל תופעה של גזענות ואלימות. אני רוצה להתייחס לריבוי העונשים של המשחקים ללא קהל. הבעלים של הקבוצה וכולם נלחמים בתופעת האלימות וזה גם ירד משמעותית".

הדיין עמאל פאלח אמר למורן מאירי: "לדעתי התובע עשה איתכם חסד גדול עם העונש הזה, ߛי הוא היה אמור להיות לפי התקנון שני משחקים ללא קהל וזה לא קרה".

גם בני יהודה עמדה לדין

גם בני יהודה עמדה הערב לדין בעקבות רימון העשן שנזרק בשער 8, בשבת האחרונה. המנכ"ל משה דמאיו̠אמר: "בכוחות משותפים יחד עם המשטרה הצלחנו לתפוס את האוהד שזרק והוא הורחק מהמגרשים עד לסיום העונה. לכן אני מקווה שהעונש יהיה מינימלי". הדיינים החליטו לקנוס את בני יהודה ב-2000 שקלים ובנוסף משחק ללא קהל על תנאי לשנה.


תגובות

6

טלספורט בפייסבוק