ושוב הצפוניים מצליחים יותר

באר שבע, אשקלון, אשדוד. שלושה מוקדים גדולים, אבל בלי אף מועדון כדורגל מוביל. אז למה אין כדורגל דרומה מתל אביב? שלמה חסיד הדרים ובדקֿ

שבת 19 מרץ 2011
שלמה חסיד

 כשאבי לוזון יזם את הגדלת הליגה ל-16 קבוצות היינו בטוחים שסוף סוף נמצא כדורגל דרומה מתל אביב. אבל הפועל באר שבע, הפועל אשקלון ומ.ס אשדוד ממשיכות לדשדש, ומשום מה אף אחת מהן לא מאיימת על הטריטוריה של הגדולות. 

מ.ס אשדוד שהיא שילוב של הפועל ומכבי עירוני, הייתה אמורה, על התחזיות, לפחות להתמודד על האליפות באחת מ-15 העונות האחרונות. זה לא קרה. הפועל באר שבע? במקרה הטוב היא נאבקת על אליפות הליגה השנייה. הפועל אשקלון כמעט זכתה בגߑיע המדינה, אבל כמעט זה לא מספיק.

אז למה זה קורה, והאם יש משהו בחום הדרומי שהורס כל סיכוי להצלחה? נסינו לבדוק עם כמה מומחים בתחום.

דודו עזריה הוא בלוגר חשוב בבאר שבע, ואין כמוהו כדי לפענח את המצב בהפועל באר שבע, היא ביӨת הדרום: "באר שבע נכשלה השנה כי במקום להביא ארבעה-חמישה שחקנים תותחים, הביאו פי ארבעה שחקנים, אבל לא ברמה הנחוצה. חוץ מזה כשהיה מצב שבאר שבע דווקא תגיע לפלייאוף העליון̬ פתאום היה דחוף לשחרר את מליקסון. ככה לא מגיעים לצמרת, אלא הולכים אחורה". 

אבל זה לא רק העונה

"הפוטנציאל קיים כאן. יש המון אוהדים, יש בעלים עם לב, ויש הרבה מסורת. אז למה לא קורה פה כלום? כי בונים א۪ הקבוצה הפוך".

מאמן הכדורגל יוסי מזרחי שסוגר 20 שנה כמאמן בליגת העל, ובין היתר עבד שנים רבות באשדוד. מזרחי אמר: "כולם יודעים שהקבוצות הגדולות נמצאות בתל אביב, יש את מכבי חיפה שהיא כבר שנים חוד החנית של הכדורגל שלנו,Ƞומעבר לזה רק בית"ר רושלים מצליחה לזכות בתאריםֿ, כשיש לה גיבוי של בעלים רציני". 

אין סיכוי שאחת הדרומיות תהיה בצמרת הגבוהה, לפחות כמו שראינו לעיתים את מכבי נתניה, קרית שמונה ואפילו בני סכנין?

"ۧשה מאוד להתחרות בכסף הגדול של המועדונים הגדולים, וגם באנגליה אתה לא רואה שפתאום באה קבוצה קטנה בלי מסורת ומנצחת את הגדולות. לבנות פה קבוצה שתתחרה על תארים זה פרוייקט רציני, וכנראה שלפחות כרגע זה עדיין גדול על הקבוצות בדרום".

צביקה רוט̼/strong> הוא העיתונאי הכי ותיק באשקלון. אז מה לא דופק בממלכת הפרוספר? רוט: "אזגי טעה כשהביא את גיא עזורי כי הוא היה ברירת מחדל, וכשאתה לא ממש סגור על המאמן שלך אז בסופו של דבר זה קורס. אני לא מבין למה שחררו את ערן לוי, זה רק החליש את הקבוצה. בחלון העברות גיא עזורי רצה שחקנים קילרים אבל לא קיבל אותם. כל זה מוביל אותנו למצב של כישלון. רק נס ישאיר את הקבוצה בליגה".

אלי מוסלי, עיתונאי באשדוד,̠מלווה את מ.ס צמוד: "ג'ון גרגורי טעה, הוא חשב שאם הוא יתיישר עם הקו של ג'קי בן זקן הוא יקנה לעצמו שקט. בפועל ההתערבויות של הבוס רק הרסו את הקבוצה, כי היא נבניתה לא נכון. למאמן חייב שיהיה חוט שדרה, ושיהיה לו קלף מיקוח מול הבעלים". 

גרגורי הגיע כהבטחה גדול

"גרגורי לא התערבב בשכונה של אשדוד, הוא נטע זר. תוסיף לזה את הריב שיש לו עם מקרייב ושריקי ותבין למה הוא במצב הזה".

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק