סוף למשחקים ללא קהל?

נשיא אופ"א, מישל פלאטיני, הבטיח לנציגי ארגון האוהדים האירופאי כי אופ"א תפעל לביטול העונש של משחקים ללא קהל. עוד הבטיח פלאטיני כי אוהדים יהיו מעורבים בקביעת מהירי הכרטיסים

יום רביעי 16 מרץ 2011
 ביום שני האחרון  התקיים במטה אופ"א בעיר ניון בשוויץ, מפגש בין חברי הועד המנהל של ארגון האוהדים האירופאי המייצג מעל ל-2 מיליון אוהדים, לבכירי אופ"א וߑראשם נשיא הארגון מישל פלאטיני. 

"גם בגשם סוער  וגם בשמש אתם האוהדים נמצאים שם, בזמן שמאמנים, בעלים ובעלי תפקידים באים והולכים. לכן חשוב לנו באופא לדעת מה אתם רוצים ומה אתם צריכים", פתח פלאטיני את האירוע. 

במוקד הדיון עמדו מספר הצעות, כשבראשן מסמך מדיניות שהגישו האוהדים ובו דרישה לבטל את עונש המשחקים ללא קהל. המסמך הציג דרישה להימנע מפגיעה קולקטיבית של כלל ציבור האוהדים, ולהעניש רק את אלו שראויים להענש. כמו כן, הוספה דרישה, שבמשחקים ללא קהל הנערכים כיום, יתۧיים שיווין מלא, וגם ספונסרים ומקורבים למינהם לא יוכלו לצפות בהם. 

הנושא סוכם בהצעה  כי מערכת הענישה תשונה, וכי לפני הצעד הראשון יהיה  תוכניות מניעה וחינוך עם אוהדים, במקום עונשים אחרים. בכירי אופ"א השיבו כי יפעלו לקדם עניש۔ נקודתית, כך שיסגרו רק יציעים מסויימים, ולא יוענש כל הקהל. קווין מילס, הנציג האנגלי הוסיף "ברגע שיש משחק ללא קהל, הכעס של האוהדים עובר מאותם אוהדים אלימים וגזענים אל עבר רשויות הכדורגל.

בנוגע לסוגיית מחירי הכרטיסים של גמר ליגת האלופות, הߪנצל פלטיני, כי המחירים שנקבעו היו גבוהים מדי, ולהבא ישולבו נציגי אוהדים בעת קביעת מחירי הכרטיסים. 

שי גולוב, יו"ר היציע וחבר הועד המנהל של ארגון האוהדים האירופאי סיכם: "הקשר הרציף בין ארגון האוהדים האירופאי לאופ"א מוכיח אתȠעצמו., כמקדם את האינטרס הכולל של הכדורגל, ובפרט אלו של האוהדים. שילוב אוהדים במוסדות הספורט, ובמערכת קבלת ההחלטות הוא צו השעה "

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק