רק גולדהאר אשם במצב

לביזיון במכבי השנה יש אשם אחד והוא בעל הבית. מי חשב פה שאפשר לנהל קבוצת כדורגל בשלט רחוק מקנדה?

יום ראשון 20 מרץ 2011
שלמה חסיד

מי שאשם בכישלון המתמשך במכבי תל אביב הוא לא המאמן, לא השחקנים, לא המנהלים וגם לא העיתונאים. האשם העיקרי במחדל הוא בעל הבית מיץ' גולדהאר, שצריך לקבל החלטה מיידית. לעבור לגור בתל אביב ומכאן לנהל את מכבי, למכור את הקבוצה, או למנות נציג מעולם הכדורגל. הוא לא יכול להסתמך על אוסף של אנשים שלא מבינים כדורגל, וגם לא בניהול אגב, כמו עוזי שעיה, אביב בושינסקי או ג'ק אנגלידיס, שדרדרו את הקבוצה למצבה הנוכחי.

אם לגەלדהאר היה איזשהו מושג בכדורגל, הוא לא היה ממנה מאמן כושל כמו איווניר, שכל מי שמכיר קצת מבפנים את עולם הכדורגל בארץ יודע עד כמה הוא חסר כישורים בסיסיים בתחום וחמור מכך, חסר הצלחות בתחום. אפילו ההחלטה להעזיב את אבי נמני בינואר נראית עכשיו כמו טעות אחת גדולהȬ כי בתקופה של מספר 8 כמאמן, למכבי היתה לפחות איזושהי צורה בניגוד להיום.

גולדהאר צריך להבין שעם כל הכבוד למאה מיליון השקלים שהוא שם במכבי, הוא בנה פה מין מגדל בבל מוזר שבו אין שום תקשורת בין השחקנים, המאמן, ההנהלה והאוהדים. אם אני בעל הבית, עוד הרגۢ אני מעמיס את עצמי על המטוס הפרטי, נוחת פה הלילה, מפזר את ההנהלה, המאמן והשחקנים, ומעלה מהנוער את ניר לוין כדי שיסיים את העונה בכבוד עם שחקנים לוחמים שלא יביישו את סמל המועדון.


מכבי צריכה לזכור שהעונה הזאת עדיין לא גמורה. שיש דרבי בסיבەב השלישי שבו הפועל יכולה לשחוט אותם על הסכין, ולייצר תוצאה היסטורית שאותה לא ניתן יהיה למחוק גם בעוד שנים רבות. בשביל שזה לא יקרה גולדהאר צריך לפזר עוד היום את העדלאידע שיש כרגע בקריית שלום, כי כידוע לכולם מופעי ליצנות מתאימים רק לפורים.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק