וזה מה שבקבוצה יש מי שחושב עליו

במכבי תל אביב התייאשו לחלוטין מהעונה. שחקן בקדוצה במונולוג עצוב: "אף אחד לא מוכר אותו באופן אישי, אבל מפלס הלחץ רק עלה אנחנו יודעים שהאוהדים רצו את איוניר, אבל הוא פשוט הפסיד את כולם, כי הוא לא התנהל נכון"

יום שלישי 22 מרץ 2011
אביחי קרבציק
למרות שחתם על חוזה חדש, מוטי איוניר הוא האכזבה הכי גדולה של כל אוהד מכבי תל אביב שפוי שאוהב את הקבוצה שלו. כשמוטי איוניר הוזכר כמועמד להגיע לקרית שלום, הוא היה קונצנזוס בקרב אוהדי הקבוצה. כולם חיכו ליום שיחזור למועדון ולמעשה יסגור מעגל אחרי העוול שנגרם לו בתקופת הגלקטיקוס, אז העדיף לוני לתת את המנדט לטון קאנן.

המשפטים התוססים של מוטי במסיבת העיתונאים לאחר שהתמנה, כמו "להחזיר את הקנאה במכבי&quoɴ;, או "שחקנים צריכים לתת את הכל בשביל הקבוצה", קנו לא רק את האוהדים אלא במיוחד את המדיה, הבעלים, השחקנים וההנהלה.

שחקן בכיר במכבי תל אביב חשב כמו ۔אוהדים שאיווניר הוא המאמן הנכון בזמן הנכון: "כולם קיוו שלא רוני לוי יהיה המאמן אלא איוניר, כי הבנו שרוני לא סופר את השחקנים. כשאיוניר הגיע, במשחק הראשון הוא ישב עם מיץ' גולדהאר ביציע ועפנו במגרש, הייתה הרגשה שיחד איתו ננצח את הדרבי שיהיה בעוד שבߕעיים ונחזור בגדול למאבק האליפות, אך כגודל הציפיות גודל האכזבות".


העדיפו אותו על רוני לוי.

מאז עברו כבר חודשיים ואין כל חדש, ונӨאה שאיוניר איבד את אמון השחקנים. זה התחיל בהאשמות על החניכים שלו דרך ניפויים של שחקנים מהסגל והסתיים בשתי תבוסות כואבות, שגרמו לכדור שלג שאי אפשר לעצור.

לאחר ההפסד המביך בגביע להפועל פ"ת החליט איוניר לתקוף את השחקנים ӕלא לקחת את האחריות עליו: "שחקנים צריכים לחזור לעמדות שלהם ולא חוזרים, ואנו סופגים שערים שטותיים מדברים שעבדנו עליהם".

אותו שחקן התייחס לאשמות מצד מאמנו
: "איוניר היה שם גדול במכבי ת"א ודווקא הוא לא הבי۟ את כללי המשחק שהלחץ בקבוצה משתק את השחקנים שהוא התחיל להפיל את התיק על השחקנים הוא איבד אותנו".

במסיבות העיתונאים לפני המשחק מול עכו  בחר המאמן לשבח את אלברמן על עבודותו הקשה אך באותה נשימה ידע לעקוץ את שאר השחקנים: Ȧquot;בניגוד לשחקנים אחרים, גם כשגל מחוץ להרכב הוא עובד קשה".

השחקן הוסיף שאצל נמני ההתנהלות מול השחקנים הייתה אחרת: "אף אחד לא מוכר אותו באופן אישי, אבל מפלס הלחץ רק עלה כשהוא התחיל להפיל את התיק עלȠהשחקנים , אבי נמני מעולם לא האשים שחקנים וידע מה זה מכבי. אבי ידע שגם ככה הציפיות בשמים וגם ככה קשה לעמוד בציפיות, אבי מיקד אליו את מירב הלחץ ואנחנו היינו משוחררים. זאת הייתה הטקטיקה, להרוויח את השחקנים ושהאשמה תיפול עליו".

קשהĠלומר שהשחקנים עשו לאיוניר בכוונה אבל דבר אחד בטוח, הם לא נתנו אצלו את הערך המוסף. שחקנים מפחדים לטעות והביטחון העצמי שלהם נפגע. שתי התבוסות האחרונות היו רק עניין של זמן: "איוניר הלך בדרך אחרת והוא הולך בדרך מוטעית. הוא לא יכוӜ להסתתר מאחורי השחקנים. בצבא, מפקד גדול רץ לפני הלוחמים הוא בטח לא מסתתר מאחוריהם", אומר השחקן.


נמני. התנהל אחרת מול השחקנים.

אם שמים את היחסים בין איוניר לשחקנים בצד לרגע, ומתרכזים מקצועית בנעשה במגרש, ניתן לומר שמכבי איבדה כל כיוון: סופגת בקלות, לא לוחצת ובקושי מגיעה למצבי הבקעה. אפילו לאיוניר כבר אין מה לומר אחרי התבוסות.

השחקן איתו דיבߨנו מיואש: "חבל שמוטי, שגדל במכבי, לא תיפקד נכון ברגע האמת, כי הוא מבין כדורגל. הפועל תל אביב ומכבי חיפה לא כאלה גדולות, היינו יכולים לחזור למאבק האליפות והעונה הזאת היא פיספוס אחד גדול. אנחנו השחקנים בקשר עם האוהדים. אנחנו יודעים שהאוהדים רצו את איוניר, אבל הוא פשוט הפסיד את כולם כי הוא לא התנהל נכון. הוא חיכה הרבה זמן לקבל את מכבי אבל ברגע האמת הוא ירה לעצמו בראש". 

תגובות

טלספורט בפייסבוק