פאר תעלה ראשונה הלילה

הטניסאית הבכירה של ישראל תפתח את משחקי גביע הפדרציה (23.30, שעון ישראל) מול הטניסאית מספר 2 דובואה (134). לאחר מכן יעלו אובזילר (92) ו-ווז'ניאק (106)

שבת 21 אפריל 2007
אורן קורנפלד
זהו, כל ההכנות לקראת ההתמודדות מול קנדה הסתיימו כשנבחרת הפדרציה של ישראל תעלה הלילה (23.30, שעון ישראל) להופעתה ההיסטורית בבית העליון.

נבחרת הנשים של ישראל בטניס תשחק מחר לראשונה בתולדותיה בבית עליון 2, כאשר ניצחון על הקנדיות יעלה את ישראל לפלייאוף על העלייה לבית עליון 1, המכיל את שמונה הנבחרות הטובות בתבל.

כך או כך אתמול בערב נערכה הגרלת סדר המשחקים, כאשר הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר (16 בעולם) תחל בהתמודדות כשהיא תשחק מול הטניסאית מספר 2 של קנדה, סטפני דובואה (134 בעולם). לאחר מכן יעלו ציפי אובזילר (92 בעולם) מול הטניסאית הבכירה של קנדה, אלכסנדרה ווז'ניאק (106 בעולם).

ביום המשחקים השני (יום ראשון בלילה, 22.00, שעון ישראל) שוב תשחק פאר ראשונה מול ווז'ניאק בקרߑ בין שתי הבכירות בהתמודדות. לאחר מכן יעלו אובזילר ודובואה, ואת ההתמודדות ינעל משחק הזוגות בין שחר פאר ואנה סמשנובה לדובואה ומארי-איב פוליטייה.

פאר: תמיד זוכרים את משחקי הפדרציה

לקראת ההתמודדות אמר עודד יעߧב, קפטן הנבחרת: "גביע הפדרציה בדומה לגביע הדיוויס הוא התמודדות בין נבחרות ויש בו את הכללים לכשלעצמו. בשל ההשפעה של הביתיות ומשחקי החוץ ומבנה של נבחרת, האירועים הללו מביאים לתוצאות שונות. זה לא תמיד אומר שהנבחרת בעלת השחקניות המדורגות גבוה יותר בהכרח ינצחו. ראינו את זה היטב בהתמודדות בין ישראל לאיטליה בשבוע שעבר".

על ההערכה שלו לגבי אופי המשחקים אמר יעקב: "אנחנו מצפים להתמודדות קשה, בוודאי שנצטרך לעבוד קשה מאוד, להיות מרוכזים ולהביא למגרש מה שאנחנו יודעים. יש לנו את האמו۠ה ביכולת, אבל אנחנו מכבדים את החוזק של הנבחרת היריבה. שום דבר לא נלקח כמובן מאליו. ההתמודדות מתחילה מ-0:0 ונצטרך לעבוד קשה במשך שני ימי התחרות".

הקפטנית של הנבחרת היריבה אמרה לקראת ההתמודדות, קולינס: "סטפני דובואה הәא שחקנית יוצאת מן הכלל עבור קנדה עם מאזן של 2:10 במשחקי גביע הפדרציה. אנחנו מצפים שהיא תיתן את הטון ביום שבת מאחר שהיא פותחת את ההתמודדות".

שחר פאר אמרה על ההתמודדות מול הקנדיות: "משחקי גביע הפדרציה הם אלו שתמיד זוכרים בגלל שבהם בד"כ יש את הרגעים הכי גדולים בקריירה".

סטפני דובואה אמרה: "אני נרגשת מאוד להיות כאן כשיש לי את הכבוד לשחק מול אחת מהנבחרות הטובות בעולם".

אלכסנדרה ווז'ניאק: "Ļאנחנו אוהבות משחק מהיר, ואנחנו בעמדה טובה מאחר ואנחנו משחקות על שטיח באולם סגור. הקהל שלנו יעמוד מאחורינו, דבר שיוסיף לנו מוטיבציה רבה מכיוון שאנחנו רוצות לשחק טוב בשבילם ובשביל קנדה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק