7

הסדר חזר למערב

אן. בי. איי: סאן אנטוניו השוותה את הסידרה מול דנבר ל-1:1 לאחר ניצחון 88:97 למרות קאמבק ענק של הנאגטס. דאלאס לא התקשתה מול גולדן סטייט וקליבלנד כבר מוליכה 0:2 מול וושינגטון לאחר 102:107

יום חמישי 26 אפריל 2007
רועי רובינשטיין
המערב כבר לא פרוע, לאחר פתיחת פלייאוף פרועה במערב שבו הלילה הקבוצות הבכירות לסדרות הסיבוב הראשון בפלייאוף עם ניצחונות משכנעים מול יריבותיהן שהפתיעו אותן במשחק הראשון של הסדרות ביניהן.

הסאן אנטוניו ספרס נמנעה מהפסד למרות שהנאגטס הצליחו לחזור מפיגור 15 נקודות הפרש ברבע האחרון של המשחק השני בסדרה. נוביצקי וחבריו הצליחו לנצח לראשונה העונה את החברים של שאראס לאחר ארבעה הפסדים [ שלושה בעונה הסדירה ואחד בתחילת השבוע] בכדי להשוות את̠הסידרה השנייה ששוחקה הלילה במערב.

רק קליבלנד נהנתה שוב מהסגל החסר של וושינגטון בכדי לגבור על הוויזרדס בפעם השנייה השבוע ולעלות ליתרון 0:2 רגע לפני שהסידרה עוברת לבירה. 

סאן אנטוניו - דנבר 88:97 [1:1 בסדרה]
̊
כולם אמרו לשחקני הספרס כי מתוך שלושת הגדולות במערב הם קיבלו את היריבה הכי קשה. לאחר ההפסד במשחק הראשון בסידרה ידעו שחקני הספרס כי אסור להם להפסיד הלילה ולצאת לדנבר בפיגור 2:0. 

ואמנם שחקניו של גרג פופוביץ' הוליכו לאורך כל הߞשחק הלילה אך דווקא ברבע אחרון אליו נכנסו עם יתרון של 15 נקודות הם הורידו את הרגל המגז. הירידת מתח הזו כמעט עלתה להם במשחק כשהנאגטס התרבו עד לשלוש נקודות מהספרס, 45 שניות לסיום המשחק עם שלשה של אלן אייברסון. 

למזלם של הספרס טים דאנקן קלע שבע מתוך 20 הנק' שלו הלילה ברבע המכריע ואליו הצטרף מאנו ג'ינובלי שהוסיף שמונה נקודות משלו בדקות הסיום בכדי למנוע מדנבר לחזור למשחק ולעשות מהפך. 

בשניות הסיום היו אלה דאנקן, פארקר ומייקל פינלי שקלעו מהקו בכדי לחתום את הניצחון והלשוות את הסידרה שעוברת לדנבר בשת הקרובה.

דאלאס - גולדן סטייט 99:112 [1:1 בסדרה]
אה, אז ככה מנצחים אותם. דאלאס הצליחה הלילה לעמוד במבחן ולגבור על הכבשה השחורה שלה העונה גולדן סטייט לאחר לא פחות מארבעה הפסדים רצופים. נߕביצקי וחבריו לא התקשו הפעם מול החברים של שאראס וניצחו בפער של שלוש עשרה נקודות בכדי להשוות את הסידרה ל-1:1.

המאבריקס נהנו מריצת 2:15 במהלך הרבע השלישי אותה הנהיגו נוביצקי שסיים עם 23 נק' הלילה וג'ייסון טרי שהיה הקלע הבולט אצל המארחת עם 28 נקוۓות משל עצמו.  במהלך אותה ריצה טרי נכנס לסל כשברנדון דייויס השומר שלו נפל במטרה לסחוט עבירת תוקף, טרי לא עצר לאחר נפילתו של דייויס נכנס בג'קסון שגם נפל כשמעליו נופל טרי. שלושת השחקנים קיבלו מיד עבירה בלתי ספורטיבית, עבור שני השחקנים של הוורייירז העבירה הזו הפכה למשמעותית כשהם ספגו עבירה בלתי ספורטיבית שנייה והורחקו מהמשחק.

בלעדי דיוויס וג'קסון לגולדן סטייט לא היה ממש סיכוי לחזור למשחק ודאלאס רצה לעבר ניצחון פלייאוף והשוותה את הסדרה.

קליבלנד - וושינגטון  102:109 [0:2 בסדרה]
דרו גודן, בדרך כלל שחקן משלים בקליבלנד קלע את הנקודה ה-24 שלו הלילה מול וושינגטון ופנה לעבר ספסל קבוצתו עם פני לא מאמין. הגיבור הלא צפוי הזה של הקאבלירס עזר ללברון ג'יימס בהתקפה הלילה בניצחון של קבוצתו מול וושۙנגטון שכבר מוצאת את עצמה בפיגור 0:2 בסידרה רגע לפני המעבר של שתי הקבוצות לבירה.

ג'יימס שנקע את קרסולו במשחק הראשון הוביל את קלעי הקאבלירס עם 27 נק' אך זה היה הלילה של גודן שבפרק  של חמש דקות במהלך הרבע השני קלע 15 נקודות בכדי לשים את קליۑלנד בכס ההולכה עד לסיום המשחק. עכשיו לאחר התצוגה של הלילה ייתכן ומאמן קליבלנד, מייק בראון ייתן לגודן יותר דקות משחק במשחקים הקרובים, למה לא בעצם? הרי הלילה המאמן כבר החל לסדר בשבילו תרגילי התקפה במהלך המשחק.

למרות שהיו בפיגור לאורך רוב המשחק,̠הוויזרדס הצליחו לנצל הטאות רבות של קליבלנד מהקו בכדי להפוך אותו למעניין בדקה האחרונה כשהורידו את ההפרש לשלוש בלבד בזכות שלשה של אריק סנואו. אך התרגיל שעבד כה טוב עד אז, שליחת שחקני קליבלנד אל הקו לא הצליח לאורחים דווקא ברגע הכי קריטי במשחק ולארי היוז קלע Ӑרבעה זריקות רצופות בכדי להבטיח את הניצחון של קליבלנד ויתרון 0:2 בסידרה.

צילומים: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק