7

רביעיה לארבייטמן, פת ירדה

ליגת העל: שחקנה ۜשעבר של הפועל פ"ת קבע סופית כי אחרי 22 שנים תרד הקבוצה לליגה השנייה בניצחון 1:6 של חיפה. עוד כבשו לחיפה: משומר ומסודי. לפ"ת: אבוחצירא

שבת 28 אפריל 2007
מערכת TELESPORT

שלומי ארבייטמן נתן הצגה עם ארבעה שערים לזכות מכבי חיפה בניצחון 1:6 מול קבוצתו לשעבר, הפועל פ"ת, שירדה סופית לליגה השנייה אחרי 22 שנים רצופות בליגה העל (פעם הליגה הלאומית).

את השערים הנוספים למכבי חיפה כבשו אייל משומר ואלן מסודי, שחזר לשחק אחרי השעייה, כשגם קולאוטי (שני בישולים), מגרלשוילי (שני בישולים) ויניב קטן (בישול ומעורבות בשני שערים נוספים) בין המצטיינים. שמעון אבוחצירא כבש שער מצמק בלבד להפועל פ"ת.

לאייל לחߞן ושחקניו נותר רק לקוות שבעונה הבאה עם מנוביץ' ואולי עם קבוצה חדשה, תוכל הפועל פ"ת לחזור לליגת העל יותר חזקה. מכבי חיפה יכולה להתחיל להתכונן בשקט לרבע גמר.

כובש הרביעיה, שלומי ארבייטמן, אמר אחרי המשחק: "הכי חשוב זה לקבוצӔ, צריך להמשיך את התקופה בעזרת השם. יש משחק גביע וצריך להמשיך. יש לנו מאמן כושר מצויין, באמת הקבוצה רצה מצויין ואנחנו בכושר פנטסטי. הכושר האישי שלי חזר ואני רוצה להמשיך בזאת".

מאמן המנצחת, רוני לוי: "משתתף בצערה של הפועל פ"ת ואני מקווה שהם יחזרו לליגת העל. כל משחק הוא בפני עצמו וגביע המדינה זו מסגרת שונה לגמרי. כל יריבה נלמד ונתכונן. אני שמח על ארבעת השערים של שלומי. זה המקצוע שלו ואני מקווה שהוא ימשיך במומנטום הזה".

מאמן הפועל פ"ת, אייל לחמן כבר חשב קדימה: "לא נעים, לא קל לבוא למשחקים כשאתה יודע שאתה יורד. באנו באותה מוכנות כמו נגד הכח ר"ג. באנו עם הרכב צעיר, ספגנו הרבה שערים בגלל חוסר תאום. אף אחד מהשערים לא באשמת השוער. קשה למדוד את הפועל פ"ת, זו משוכהȠכבדה מידי. הפנים של הקבוצה כבר לשנה הבא על מנת לעלות ליגה".

מחצית ראשונה: שלישיה לחיפה, ארבייטמן עם צמד

מכבי חיפה לא בזבזה הרבה זמן וכבר בדקה ה-13 הגיעה מסירת רוחב של יניב קטן לקולאוטי ברחבה, האחרון מסר אחורߠית לשלומי ארבייטמן שמ-10 מטרים בעט טיל לרשת של ויסוקר. 0:1 לחיפה.

הצמד קולאוטי-ארבייטמן המשיך להיות מסוכן כשבדקה ה-25 שוב מסר הארגנטינאי לחלוץ הפועל פ"ת לשעבר, אבל ויסוקר היה מוכן. כעבור כמה דקות ניסה ארבייטמן שוב מ-18 מߘרים, אבל גם הפעם ויסוקר היה מוכן.

בדקה ה-40 שוב היה זה יניב קטן שקיבל כדור מצד שמאל והגביה מדויק לאייל משומר, הגנת פתח תקוה טענה לנבדל, אך זה לא מנע ממשומר להבקיע כשהוא לבד לגמרי מול ויסוקר. 0:2 לחיפה.

לקראת סיום המחצית הראשונה שיחזרו השלישיה שהייתה מעורבת בשער הראשון את אותו מהלך כשקטן הגביה, קולאוטי הוריד עם החזה וארבייטמן כבש את השני שלו והשלישי של קבוצתו. 0:3 לחיפה.

מחצית שנייה: חיפה משלימה תבוסה, פ"ת יורדת סופיתļ/strong>

המחצית השנייה נפתחה על מי מנוחות עד ששמעון אבוחצירא הצליח בדקה ה-64 להתחמק מהגנת חיפה במבצע אישי יפה ולכבוש שער מצמק לזכות קבוצתו. 1:3 לחיפה.

רוני לוי הגיב עם הכנסתם של ליאור רפאלוב ואלן מסודי, שחזר לשחקȠאחרי השעייה ארוכה והחזיר למאמנן עם בישול לארבייטמן, שהשתחרר מגולדמן וכבש את השלישי שלו במשחק בדקה ה-67. 1:4 לחיפה.

ארבייטמן לא עצר שם ובדקה ה-74 כבש את הרביעי שלו מבישול של חיים מגרלשוילי וירד לספסל לקול תשואות הקהל. זוהי הפעӝ השנייה בלבד העונה ששחקן מבקיע רביעיה אחרי שאליניב בדרה עשה זאת מוקדם יותר. 1:5 לחיפה.

בדקה ה-85 השלים אלן מסודי חזרה מצויינת למגרשים עם שער נגיחה מבישול נוסף של מגרלשוילי. 1:6 לחיפה.

מכבי חיפה: דוידוביץ', משומר, אולארה, קינן, מגרלשוילי, דירסאו, סואן, בוקולי, ארבייטמן (גזל/75), קטן (מסודי/64), קולאוטי (רפאלוב/63).

הפועל פ"ת: ויסוקר, הררי, גולדמן, סמיה, מנשרוב (לוזון/56), סילה (גל יער/46), גדיאגה,Ƞמקאסי, עמר, בוזגלו, אבוחצירא.

תמונות: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

טלספורט בפייסבוק