6

אלימלך וחודורוב לא הבינו

שוער הפועל ת"א נזרק מהקבוצה בדיוק כמו שהשוער האגדי נבעט מהקבוצה ב-1962. לאלימלך יישארו רק זכרונות מהאדומים. וגם על תגובתו הכלומניקית של אבוקסיס ומי יחליף את הסמל האדום בשער

יום שני 30 אפריל 2007
אשר גולדברג

לפני מספר חודשים פגשתי את שביט אלימלך, השוער בן ה-36 עליו כתבתי כשהיה בתחילת דרכו כשוער מכבי ת"א. אלימלך פרץ אל בין הקורות בתפר שבין משה מרכוס לשורה אובארוב.

את שמה של מכבי ת"א הוא מחק מההסטוריה שלו, סירב אפילו לקחת את הספר עם סיפורה של מכבי ת"א "100 השנים הראשונות".

"אני אדום, כאן הבית שלי, לכאן אני שייך", אמר בגאווה. פלטתי לעברו: "גם יעקב חודורוב ואשר בלוט חשבו כמוך. גם טורק ולנדאו ויש עוד המەנים".

אלימלך משך בכתפיו. לידו ישב שמעון ציטרון, שחיבק אותו בחום. חיבוק של אוהד-חבר הנהלה.

במוצ"ש אלימלך פלט אמירה שאסור היה לו להגיד אותה נגד מנהלי קבוצתו. דבריו הועברו לראשי המועדון וכבר באותו ערב עו"ד, שחר בן עמיȬ נשמע נסער, נרגש ומוכן לקרב.

היה ברור שלאלימלך אין שום סיכוי להיות במתחם וולפסון כל עוד שלישיית השפיץ האדומה - שחר בן עמי, שמעון ציטרון ומוני הראל מחזיקים ברסן השלטון.

שחקן בכיר בהפועל אמר: "שביט קיבל פנדל עצמי, אחלה מתנת חתונה עם ענת".

שביט אלימלך כבר כמעט בן 36. 11 שנים בהפועל ת"א. מחזיק במדליית אליפות בודדות וב-3 גביעי מדינה. 

שביט החל את העונה הנוכחית עם מינוי יוקרתי לקפטן האדומים, כשבצעד חברתי-ספורטיבי, החליט לצרף לצידו את הסמל הוߪיק ממנו, יוסי אבוקסיס. אלימלך קיבל באהבה את הפיכתו של אבוקסיס לקפטן בהפועל. הוא הרי בא ומשחק בין הקורות, רק מאהבה.

כאן חובה לשלוח אצבע מאשימה אדומה לעברו של יוסי אבוקסיס, שהרי מוואליד באדיר "שכיר החרב והליגיונר באדום" לא ציפיתי לכלוӝ. לא הבנתי מדוע לקח באדיר את זכות התגובה המגומגמת, העלובה והבלתי ספורטיבית - כראשון הדוברים, בעוד אלימלך, חברו, רק עושה את דרכו לרכבו.

באדיר? דווקא אבוקסיס הרתיח בתגובה שאינה ראויה למעמדו. יוסי הלך לתקשורת ואמר כלום שבכלום, פשוט הפקיר אתĠהשוער שלו, לחסדי הגורל. גורל דומה שיפגוש הוא בעצמו בעתיד הקרוב-רחוק.

במקום להתראיין, אבוקסיס היה חייב להתייצב מול ראשי הקבוצה, היה חייב לטלפן למשה תאומים, ללכת לביתו של סמי סגול, ולזעוק את זעקתו של אלימלך.

אין כותרת יפה ונאה מזו:̠"בגידה באדום". אלימלך טעה. כשאורי מלמיליאן שוחח איתו הוא אמר לשביט כי טעה. 

אחרי תצוגת הנפל מול מכבי הרצליה, אלימלך היה חייב לנצור את לשונו. הוא היה חייב להיכנס לרכבו ולא להיעצר כדי לשפוך את ליבו בפני קומץ האוהדים. אותו קומץ, אשר איש מהם לא יצא להגנתו ביום שלמחרת.

החולצה של איטליה, אותה לבש אלימלך, לא עזרה.

ב-1962 נבעט מהפועל ת"א שוער גדול יותר מאלימלך, יעקב חודורוב, שבגיל 35, קיבל שחרור רועם להפועל ר"ג. חודורוב לא סלח להפועל 4 עשורים. הוא נמנۢ מלהגיע למשחקים והחרים את הפועל.

רק בגיל מבוגר, כשניהול חדש תפס פיקוד, שכח חודורוב את העוול שנעשה ונצפה באירועים מיוחדים בבלומפילד.

אלימלך, אם לא יפרוש, יכול לשחק לפחות עוד שנתיים בליגת העל. אם לא יזכה לתמיכה מהאוהדים וגורמים בכירים, יישארו לו מהפועל רק זכרונות מימי דרור קשטן וגביע אופ"א, ימי התהילה במוסקבה הקפואה, בצ'לסי הזוהרת ובלומפילד אדום. 

אלימלך אמור להתחתן בקרוב עם ענת סנדלר, וכפי שאמר בזמנו משה תאומים "למי שהיה במסע באופ"א, יש מה לספר לנכדۙם".

עד לסיום העונה נשארו להפועל ת"א, במקרה הטוב, שבעה משחקים. בין הקורות יתייצב השוער הצעיר, ניל אברבנל, שאת הבכורה שלו יערוך במשחק הגביע נגד בני סכנין.

שוער חדש יהיה כבר ביולי הקרוב בוולפסון. הכוונה היא להביא שוער זר. ߕינסנט אניימה מבני יהודה מועמד, אבל יקר. בכל מקרה, כל מי שיתייצב בין הקורות, יזכיר לאוהדים בשערים 4-5, את 11 העונות של שביט אלימלך.

האוהדים האלו לדורותיהם יוסיפו את שמו של אלימלך לרשימת הגדולים - וילי ברגר, יעקב חודורוב, דני אלקיים ואריה בז'ראנו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק