1

האנובר קרובה לאופא

בונדסליגה: האנובר 96 גברה הערב בביתה בתוצאה 0:2 על אנרג'י קוטובס. המשחק היה קרב ישיר במאבק על כרטיס לגביע אופ"א לעונה הבאה והאנובר עשתה צעד חשוב להשגתו

יום שישי 04 מאי 2007
רועי רובינשטיין

הערב נערך משחק בודד בליגה הגרמנית הבכירהאשר פתח את המחזור ה-32 של הבונדסליגה. האנובר 96 אירחה באיצטדיונה הביתי את אנרג'י קוטובס בדו-קרב בין שתי קבוצות שרוצות לשחק בגביע אופ"א בעונה הבאה.

שתי הקבוצות הגיעו עם מאזן זהה של 41 נקודות למשחק והאנובר ניצלה את הביתיות בשביל לגבור על קוטובס בתוצאה 0:2 ולפתוח עליה פער של שלוש נקודות בטבלה כשלשתיהן נותרו שני משחקים עד תום העונה.

את השערים להאנובר כבשו ברגאנטין וינציוס בדקה הȭ37 וארנולד ברוגינק בדקה ה-83.

בשבת: שלוש קבוצות רוצות להמשיך לחלום
כבר חמש עשרה עונות לא היה כל כך צפוף במרומי הבונדסליגה שלושה שבתות בלבד לפני השריקה האחרונה. איש בגרמניה עדיין לא יכול להכריע מי תהייה האלופה החדשה שתקבۜ בירושה מבאיירן מינכן את צלחת האליפות וכוס הבירה הגדולה ב-19 במאי.

שתי המוליכות ערב המחזור, שאלקה 04 [ראשונה, 62 נק'] ושטוטגארט [שנייה, 61 נק'] ישחקו כבר הערב מול יריבות נוחות, השלישית בטבלה ורדר ברמן של תומאס שאף הרחוקה רק שתי נקודות מהפסגה Ӫחכה עד מחר בכדי לקיים את משחק החוץ שלה בברלין מול הרטה.

למרות שהאליפות עוד רחוקה מאד משאלקה 04 המוליכה, הערב רגע לפני בעיטת הפתיחה למשחקה מול נירנברג החמישית בטבלה, צפויה חגיגה גדולה ב"ולנטיניס ארינה&quoʹ; כשהקבוצה המקומית תחגוג בדיוק 103 שנים להיווסדה.

אין דבר שהמאמן מירוסלאב סלומקה רוצה יותר מכל מאשר להעניק לקהל הביתי מתנת יום הולדת בדמות ניצחון שיקרב את קבוצתו למטרה אליה הם חותרים כל העונה. " אין ספק שכבר התרגלנו לעמוד בראש הטבלה"Ļ אמר השבוע סלומקה, "כבר התרגלנו למעמד הזה מהחזור ה-20".

בנירנברג מגיעים למשחק הזה עם חיוך על הפנים, בקבוצה לא ממש חייבים ניצחון מאחר שההעפלה לגמר הגביע מול שטוטגארט כבר העניקה לה את הכרטיס לגביע אופ"א בעונה הבאה ותפיסת המקום החמישי בטבלה נראה כעת פחות רלוונטי מזכייה בגביע המקומי. יחד עם זאת המאמן מאייר כבר הודיע בכל דרך אפשרית לאוהדי ברמן ושטוטגארט כי קבוצתו תשחק את משחקה הטוב ביותר בכדי לשמור על שוויוניות במאבק האליפות.

אחרי חמישה ניצחונות רצופים בחודש אפריל, ۧשה להאמין אך שחקני שטוטגארט הממוקמת במקום השני עדיין מסרבים לדבר בקול רם על מאבק האליפות. "אנחנו רק רוצים לסיים את העונה בצורה טובה" זה המשפט שהיה השגור ביותר בפי השחקנים השבוע רגע לפני התמודדות מול מיינץ' הקטנה.

איש במועדון לא רוצה לדבר יותר מידי וכנראה שבקבוצה של ארמין פה מעדיפים לתת לרגליים את זכות הדיבור. המאמן שיתייצב הערב מול מיינץ' מהתחתית מודע להיסטוריית המפגשים בין שני המועדונים ולעובדה ששטוטגארט מעולם לא הפסידה למיינץ' החביבה אך גם הוא יודע שעבור האורחים הערב זו ההזדמנות האחרונה להישאר בליגה. " אנחנו חייבים לנצח אותם, הם יבואו לכאן בכדי להילחם על החיים שלהם אבל אנחנו נדע כיצד להסתדר עם זה". אמר המאמן שכנראה בתוך תוכו מאמין במילה אליפות.

הרביעית Ȼבטבלה, באיירן מינכן שתיפרד כאמור בעוד מספר שבועות מהתואר באופן רשמי, תתארח הערב אצל האחרונה בטבלה, בורוסיה מונשנגלאדבך. בבאיירן יתנו כנראה להרבה מאד צעירים ללבוש את חולצת ההרכב במטרה להכשירם לקראת המהפכה שצפויה בקיץ במועדון בכל הקשור לסגל של אוטמאר היצפלד.

אצל המארחת כנראה שכבר ויתרו על ההישארות בליגה הבכירה, שלושה מחזורים לסיום ובמרחק שמונה נקודות מהקו האדום אפילו המאמן לוהאקאיי כנראה שמין כי המאבק אבוד וישתתף לא מעט צעירים במשחק הערב שרק הצבעים של חולצו۪ השחקנים יזכיר למישהו שפעם השתיים הללו היו שותפות למפגשים הכי גדולים של הליגה.

משחקים נוספים: איננטרכט פרנקפורט - אלמיניה אאכן, המבורג - בוכום, וולפסבורג - בורוסיה דורטמונד. ביום ראשון תצא כאמור ורדר ברמן לבירה למפגߩ מול הרטה ברלין ובאייר לברקוזן תארח את ארמיניה בילפלד. 

  

תגובות

טלספורט בפייסבוק