1

מכבי תא אלופת הנוער בכדורסל

גברה הערב על מכבי ר"ג 67:97 במשחק חד צדדי לחלוטין וזכתה באליפות ה-19 בתולדותיה

יום שלישי 15 מאי 2007
מערכת TELESPORT
מכבי ת"א זכתה הערב באליפות המדינה לנוער בכדורסל. מכבי ר"ג קיוותה לשחזר את הניצחון הגדול שהשיגה העונה בהדר יוסף, ניצחון ב-15 הפרש על הצהובים, אבל מכבי ת"א חשבה אחרת ובמשחק אגרסיבי ומהיר הביסה את ר"ג 67:97 וזכתה בתואר אליפות מס' 19 שלה, בגמר השביעי ברציפות בו היא מופיעה. אגב, בפעם האחרונה בו לא הופיעה מכבי ת"א בגמר, זכתה באליפות מכבי ר"ג.

מאמן מכבי ת"א, אבי אבן, היה מאושר: "זה לא הפער Ӕאמיתי בין הקבוצות. זו פשוט עונה המדהימה ברמת השחקנים והאימונים. ההבדל בין הקבוצה של השנה לשנה שעברה הוא באופי של הקבוצה. הלילה חוגגים ב-106."

המצטיין במשחק, שון דניאל: "לא משחק כזה גדול. שמעתי את כל הגאונים שאמרו שנפסיד, זה העלה בי גיחוך. אני שמח שהשלמתי את כל התארים (אליפות, גביע ובתי ספר) ולהודות לכל הקבוצה וגם לאמא שלי, שמבינה בכדורסל יותר מכל האמהות. אני רוצה לשחק בחו"ל ומאד רוצה לחזור ולעשות קיץ טוב בנבחרת."

מאמן ר"ג, יניۑ בורגר, התקשה להאמין: "כואב מאד. מה שראינו היום לא דומה למה שראינו כל השנה. שיחקנו לא טוב, צריך להודות בזה, זה עצוב. אולי בדיעבד נתנו להם הערב כבוד. אבל, זריקות טובות שאנחנו בדרך כלל קולעים ושחקנים עם אחוזים טובים, הזריקות לא נכנסו. אני רוצה̠להודות לשחקני כיתה י"ב שיהיו שחקני ליגת העל טובים."

הרבע הראשון נפתח צמוד. מכבי ת"א פתחה עם שני סלים מהירים ויתרון 2:6. ר"ג לא נבהלה ותוך 2 דקות עלתה ליתרון ראשון 6:7. ר"ג ניסתה יותר מדי משלוש ומכבי ניצלה זאת כדי לחדוӨ בהתקפות המעבר ולפתוח פער של 8 נק', 11:19. ר"ג לקחה פסק זמן, אבל לא הצליחה לעצור את הצהובים וירדה בפיגור 23:11 לרבע.

מכבי ת"א המשיכה לרוץ, בהנהגתו של שון דניאל ופתחה כבר יתרון 16, 15:31. ר"ג חזרה למינוס 12, אבל מכבי עברה לאיזורית וברחה עד 23:14, 2:30 דקות לסיום המחצית הראשונה. ר"ג ניסתה את השיטה של מכבי ועברה גם היא לאיזורית לוחצת, אבל עשתה את זה הרבה פחות טוב, מכבי ת"א עשתה סל כמעט בכל התקפה ובמחצית הוליכה 29:48.

המחצית השנייה כבר היתה גרבאג' טיים אחד גדול. מכבי ר"ג נראתה שבורה לחלוטין ומכבי ת"א עשתה מה שהיא רוצה על המגרש, תוך שהיא מגדילה את היתרון בהתמדה עד ליתרון שיא של 32 נק' לקראת סיום הרבע השלישי ו-67:97 בסיום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק