6

מכת שמש - פיניקס השוו ל-2:2

אן. בי .איי: משחק ענק של נאש בדקות הסיום העניקה לסאנס ניצחון 98:104, הקאבלירס עלו ל-1:3 בסדרה שלהם עם ניצחון 85:87 בניו ג'רזי שהכוכבים שלה לא#הופיעו למשחק

יום שלישי 15 מאי 2007
רועי רובינשטיין

שחקני הפיניקס סאנס התלוננו בשבוע האחרון על כך ששחקני הסאן אנטוניו ספרס מכים יותר מידי במהלך המשחקים ביניהם וכי הם משחקים מלוכלך. הלילה הוכיחו שחקני הסאנס בראשות סטיב נאש כי גם הם יכולים להלום בספרס אך הם עושים זאת בזכות כדורסל. דקה אחת של גאנות של נאש העניקה לפיניקס ניצחון חוץ חשוב שמשווה את הסדרה.

במשחק השני הלילה הקאבלירס ניצחו בניו ג'רזי בעיקר בזכות יום קליעות רע של ג'ייסון קיד, וינס קרטר וריצ'ארד ג'פרסון שיחד עם שאר חבריהם לנטס הצליחו לקלוע רק שלושה סלי שדה בכל הרבע האחרון. עכשיו לקליבלנד חסר רק ניצחון אחד בכדי לחזור לגמר המזרח בפעם הראשונה מזה 15 שנה.

סאן אנטוניו - פיניקס 104:98 [2:2 בסדרה]

בקרב הצמוד על תואר ה-MVP לעונה הסדירה ניצח אחד, דירק נוביצקיȠשללא ספק היה בין השחקנים הבולטים של העונה הסדירה אך ברגעי המתח בגולדן סטייט נחנק. 

הלילה יכל נוביצקי לשבת בביתו ולהיבכך מדוע כולם אומרים שסגנו באותה בחירה סטיב נאש קורץ מחומר אחר כשהאחרון מסר שני אסיסטים, הצליח לגרום להרחקתו של רוברט הורә וקלע נקודה אחת מהקו בדקת הסיום של המשחק הרביעי בסדרה בין פיניקס לסאן אנטוניו. 

קח במו ידיו הצליח נאש  להביא לסאנס ניצחון חשוב במאבק העלייה לגמר המערב מול הספרס ויותר מכל למחוק את ההפסד הבית שלהם משבוע שעבר.

הסאנס שפיגרߕ שבו מפיגור 11 הצליחו לעלות ליתרון בפעם הראשונה במחצית השנייה משני סלים רצופים של הרכז הקנדי במהלך הרבע הרביעי. אמרה סטודמאייר העלה את הסאנס ליתרון שלוש [97:100] 32 שניות לסיום. 

בדיוק לאחר שמאנו ג'ינובלי החמיץ אחת משתיים מהקו נאש לקח את̠הכדור ועלה להתקפה, בדרך לצד השני של המגרש הוא נתקע במרפקו של רוברט הורי, עבירה בלתי ספורטיבית ששלחה את נאש אל עבר שולחן המזכירות. מיד לאחר שנפל נאש על הפרקט הגיע למקום רג'א בל שניסה לחבוט בהורי אך נעצר בידי שאר השחקנים, גם נאש עצמו ניסה להחזיר לשחקן אך השופטים כבר הרחיקו אותו מהמקום. 

השופטים שרקו לעבירה דו צדדית ושתי הקבוצות קלעו את הזריקות שלהן מקו העונשין מכאן הספרס כבר לא הצליחו לשוב למשחק וישובו לפיניקס ביום רביעי כשהם חייבים שוב להשיג ניצחון חוץ אחד בכדי לנצח את הסדרה.

̊ניו ג'רזי - קליבלנד 87:85 [1:3 לקליבלנד בסדרה]

הקאבלירס השיבו עצמם את השליטה בסדרת חצי הגמר המזרח שלהם מול הנטס עם ניצחון חוץ חשוב בניו ג'רזי שהעלה אותם ליתרון מבטיח בסדרה והביא אותם למרחק ניצחון אחד מגמר המזרח בו לא ביקߨו מאז 1992.

 מבט חטוף אל העבר מגלה כי הסיכויים של הקאבלירס להגיע לגמר נראים נהדרים היום בבוקר מאחר שרק תשע קבוצות בכל ההיסטוריה של ה-NBA הצליחו לשוב מפיגור 3:1 בסדרה ולנצח. תסריט שכזה כנראה לא יחזור על עצמו בפעם העשירית בזמן הקרוב, אלא אם כן שלושת האסים של הנטס, וינס קרטר, ג'ייסון קיד וריצ'ארד ג'פרסון לא יתאפסו על עצמם ויציגו את היכולת שכולנו מכירים מהם.

השלושה היו מאד נרפים במהלך משחק מספר ארבע שנערך הלילה בניו ג'רזי כשקרטר קולע 25 נק' באחוזים גרועיםפ מהשדה [6 מ-23 ] קיד מספߧ תצוגת התקפה לשה של 5 נק' לצד שיא של 17 ריבאונדים בהגנה עם 2 מ-13 מהשדה וריצ'ארד ג'פרסון מסיים את המשחק עם 15 נק' רובם מהקו לאחר מאזן אימיים של 3 מ-12 מהשדה.

נכון בספורט אין ואקום ומיקי מור היה השחקן של הנטס הלילה שהשלים את החסר מצד כוכביו עםȠ25 נק' משל עצמו, אך עם שלושה סלי שדה ברבע האחרון היה קשה מאד לנטס להשוות את הסדרה. 

בתחילת המשחק הנטס עוד הצליחו להפיח רוח של תקווה אצל האוהדים הביתיים עם שני רבעים טובים שנתנו להם את ההובלה 19:20 בסיום הרבע הראשון ו- 42:46 במחצית.&ɮbsp;

אך יכולת טובה של ג'יימס שקלע הלילה 30 נק' הוליכו את הקאבלירס לרבע שלישי מצוין אותו סיימו האורחים ביתרון 69:71.

חוסר היכולת של הנטס לייצר סל שדה ברבע האחרון היו הסיבות העיקריות להפסד של הנטס הלילה. וינס קרטר יכל להשוות את המשۗק בהתקפה האחרונה אך הסתבך בכדרור פשוט ואיבד את הכדור לחוץ שנייה וחצי לבאזר.

תמונות: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק