7

פיניקס נכנעה בלי סטודמאייר

נ.ב.א: הסאנס, ללא הסנטר המושעה שלהם הפסידו בבית 88:85 לסן אנטוניו, שעלתה ליתרון 2:3 בסәדרה. הנטס הדהימה את קליבלנד עם ניצחון חוץ 72:83 וצימקה את הסידרה ל-2:3.

יום חמישי 17 מאי 2007
אסף בילגורי
 לפני יומיים התארחה פיניקס באולמה של סן אנטוניו, וניצחה למרות שהיתה בפיגור במשך שלושה רבעים. את אותו תרגיל בדיוק עשתה לה הלילה סן אנטוניו, שנתנה לפיניקס להוביל במשך שלושת הרבעים הראשונים, אך רבע רביעי גדול של ברוס בוואן ומאנו ג'נובילי העניק ניצחון יוקרתי לספרס, 85:88 בסידרה המרתקת הזו.

פיניקס, שאיבדה את אמרה סטודמאיור ובוריס דיאו, שהושעו בעקבות התקרית עם נאש במשחק הקודם, הצליחה להתגבר על חסרונם של השניים בזכות יכەלת גדולה של שון מריון במחצית הראשונה, אותה סיים עם 20 נקודות. פיניקס גם שמרה מצויין ועצרה את סן אנטוניו על 33 נקודות בלבד במחצית הראשונה (שיא שלילי שלה). אולם ברבע האחרון סן אנטוניו הוכיחה שוב שהיא ווינרית בנשמה ועם רבע של 32 נקודות לעומת 23 בלבד של הסאנסĠהצליחה לגנוב את המשחק. 

מאנו ג'ינובילי היה האיש של סן אנטוניו עם 26 נקודות ושלוש שלשות. ברוס בוואן קלע שתי שלשות מכריעות ברבע האחרון ואילו טים דנקן נתן עוד משחק אופייני של 21 נקודות ו-12 ריבאונדים. בפיניקס הצטיין שון מריון עם 24 נקודות, ߐך רק 4 נקודות במחצית השנייה. סטיב נאש קלע אומנם 19 נקודות אך באחוזים רעים מאוד. כעת הסידרה עוברת לטקסס, שם תארח הספרס את פיניקס למשחק השישי בסידרה - ניצחון של סן אנטוניו יעלה אותה לגמר מול יוטה שמחכה.

ניו ג'רזי נשארת בחיים
אתמול בלילה אירחה דטרויט את שיקגו, כאשר ניצחון שלה היה מעלה אותה לגמר המזרח, אך הבולס הדהימו את דטרויט באולמה עם ניצחון ונשארו בחיים בסידרה. הלילה שיחזרה ניו ג'רזי את ההישג של הבולס, ובעזרת תצוגת הגנה פנטסטית הצליחה להשיג ניצחון חוץ, 72:̸3 על קליבלנד ולצמק את הסידרה ל-2:3.

כמו במשחק השני בסידרה, שוב היה זה ג'ייסון קיד, הרכז המשובח של הנטס, שהוליך את חבריו לניצחון הזה עם 20 נקודות, 9 ריבאונדים ושישה אסיסטים. ניו ג'רזי לא השאירה שום סיכוי לקליבלנד במשחק הזה ובעזרתĠהגנה בלתי חדירה הצליחה לבנות יתרון מבטיח של 22 נקודות ברבע השלישי, יתרון שעזר לה לנצח, למרות רבע רביעי מחריד, בו קלעה הנטס 6 נקודות בלבד וסל שדה אחד! קליבלנד לא היתה טובה בהרבה, וקלעה רק 3-17 ברבע הרביעי. לברון ג'יימס לא שיחק בשתי הדקות האחרונות של המשחק,̠אחרי שנפצע כשניסה להגיע לכדור אבוד, אחרי איבדו של ניו ג'רזי.

ג'ייסון קיד נהנה מסיוע של ריצארד ג'פרסון, שקלע 15 נקודות, מיקי מור עם 14 ווינס קרטר כמובן, שסיים עם 12 נקודות בלבד אך חילק 10 אסיסטים. בקבליבלד קלעו לברון ג'יימס וזירונאס אילגאוסקאסĠהליטאי 20 נקודות כ"א, אך הקאבלירס סבלה מיום חלש להחריד של לארי יוז עם ערב של 3-17 מהשדה. ניו ג'רזי תארח את קליבלנד בליל שישי וניצחון שלה ישווה את הסידרה ל-3:3 ויכפה משחק מכריע בקליבלנד. ניצחון של לברון ג'יימס וחבריו יעלה אותם לגמר מול המנצחת בסידרה בߙן דטרויט לשיקגו.

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק