כולם יודעים שאתונה אדומה

24 שעות לפני הגמר הגדול באירופה, אלפי אוהדים משתי הקבוצות הגיעו כדי לחגוג באתונה אל תוך השעות הקטנות של הלילה. רועי רובינשטיין מתרשם מהחגיגות באתונה

יום רביעי 23 מאי 2007
רועי רובינשטיין, אתונה
בפעם השניה מזה שלושה שבועות, לבשה אתונה חג, וקיבלה לחיקה בזרועות פתוחות את אלפי האוהדים שנערו אליה מכל קצוות תבל.

בפעם הקודמת, בתחילת החודש, כשאירחה את הפיינל-פור בכדורסל, היה ברור לרוסים ולספרדים כי החגיגה שייכת לפנאתינייקוס. ביממה שלפני המשחק, בכיכר סינטגמה, במרכז אתונה, הוכח ליוונים סופית כי החגיגה פה היא של אוהדי ליברפול ומילאן, ששוטפים את העיר בעיקר בעזרת כמויות אדירות  של בירה.

קשה שלא להתאהב בשיۨה של אוהדי ליברפול ברחובות אתונה. אחרי יממה שלמה, בהם מלווה כל צעד שלך בעיר בשירת האדומים: "לעולם לא תצעדי לבד",  אתה מתחיל להבין כיצד יצאו מהעיר הזאת לפני יותר מארבעה עשורים, ארבעת המופלאים, חברי להקת הביטלס, שכבשו את העולם עם אותה כריזמה өל אוהדי הקבוצה האנגלית.

"מחר נחגוג בפעם השישית", צועק לעברי גרי האנגלי באמצע הכיכר, ותוך כדי מספר:  "אני כל כך שמח שאני פה, לא הייתי באיסטנבול בחגיגות לפני שנתיים בגלל שלמדתי, אבל מחר נחגוג, את זה אני מבטיח לכולם". לגרי גם ברור מי יכבוש את שער הניצחון של האדומים מחר בערב: "נרקוד יחד עם קראוץ' את ריקוד הרובוט שלו ונניף גביע", הוא מבטיח רגע לפני שהוא נעלם בתוך ההמון. 

בעוד אוהדי ליברפול שולטים בכיכר המרכזית, את אוהדי מילאן קשה מאוד ל۞צוא מסתובבים במתחם שיצרה אופ"א לאוהדי שתי הקבוצות בכיכר. אחרי מאמצים, הצלחתי למצוא שני אוהדי מילאן חבוקים, הסתבר לי מהר מאוד כי הם לא הגיעו לכאן מארץ המגף בדיוק : "אני באתי עד לכאן רק כדי לראות את הנקמה", אומר לי מוחמד המצרי, שחסך במשך שנה בכדי לטוס לאיטליה כדי לראות את הרוסונרי, אך ברגע שהקבוצה של אנצ'לוטי הבטיחה את מקומה באתונה, הוא ניצל את ההזדמנות וקפץ על המציאה. חברו, הלבוש בחולצת קאקה, סטודנט פולני שחי באתונה כבר שנתיים מספר:  "זה פשוט הסתדר לי מצויין, הם באו אלי ואני עכשיו יכול לעזור להם לנקום באדומים האלה" אומר לי יוזי, רגע לפני שרכבת של אוהדי ליברפול מפרידה בינהם.

החגיגות בכיכר נמשכו עד לשעות הקטנות של הלילה, בסיומן אוהדי שתי הקבוצות הלכו לישון כדי לקום ליום חדש. יום בו יזכו באליפות אירופה.

צילום: רויטרס 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק