6

הנרי: ונגר הוא הסיבה לעזיבתי

אחרי 8 שנים בחוד של ארסנל, עובר אחד החלוצים הטובים בעולם לחלק הקדמי של הקטאלונים בעסקה ששוה לתותחנים 24 מיליון יורו. הצרפתי בן ה-29 יחתום על חוזה ל-4 שנים

יום שישי 22 יוני 2007
אלחנן מלמוד

חלוצה של ארסנל האנגלית, תיירי הנרי, ישחק בעונה הבאה בברצלונה. הצרפתי הצטרף לברסה בסכום העברה של 24 מיליון יורו, יחתום על חוזה ל-4 שנים וצפוי לשתף פעולה עם סמואל אטו, רונאלדיניו ולאונל מסי.

הנרי התלבט כבר בשנה שעברה, כשהסתיים חוזהו, אם לעבור לקבוצה מקטאלוניה, אבל החליט לחתום על חוזה חדש בתותחנים. כעת החליט הנרי שבגיל 29 ואחרי שיא של 226 שערים ב-364 הופעות, גביעים, אליפויות וגמר אליפות אירופה אחד, הגיעה זמן לשנותĠאווירה.

ברצלונה, שמאוכזבת אחרי שהפסידה את האליפות לריאל מדריד והשלימה עונה ללא אף תואר, החליטה ללכת בגדול עם חלוץ נבחרת צרפת, שהתחיל את הקריירה המקצוענית שלו במונאקו ועבר גם ביובנטוס לפני שהשתקע אצל התותחנים.

בעבר התבטא קשר ברצלוӠה, רונאלדיניו, בעד הבאתו של הנרי כשאמר: "מדובר באחד החלוצים הטובים בעולם. יהיה לי תענוג לשחק לידו".

ברצלונה לא צפויה לעצור שם עם הרכש שלה לקראת העונה הבאה. על פי הדיווחים צפויים ה"בלאוגרנה" לצרף לשורותיהם את מגן רומא, כריסۘיאן קיבו בנוסף לאריק אבידל מליון ויאיא טורה מאולימפיאקוס.

היום (שבת) אישר הנרי את החתמתו כשאמר לעיתון צרפתי: "אני צריך עדיין לעבור בדיקות רפואיות, אבל כן, בחרתי לשחק בברצלונה בעונה הבאה".

הנרי: אני עוזב בגלۜ ונגר

יממה אחרי החתימה המתוקשרת של הנרי, הסמל של ארסנל בשנים האחרונות,  הוציא הצרפתי מכתב גלוי לאוהדי התותחנים, בו הוא מסביר בפניהם את הסיבות לעזיבה שלו.

הנרי פנה לאוהדים במכתב שפירסם בעיתון ה"סאן" בו כתב:Ġ"ארסן ונגר מלווה את הקריירה שלי מאז שאני זוכר אותה. לצערי ונגר אמר לי כי הוא לא מחוייב יותר למועדון ולמרות שהחוזה שלו פג, עדיין לא דנו איתו בהארכת החוזה שלו במועדון".

"אני מכבד את ההחלטה שלו ואת הכנות שלו, אבל אני יהיה בן ij1 בסוף העונה הבאה ואני לא יכול לקחת סיכון שאהיה בארסנל עוד עונה ללא ארסן ודייויד דין. אני מרגיש שזה דבר שפשוט הייתי חייב לעשות".

הנרי, שחתם על חוזה לארבע שנים בברצלונה הוסיף: "ברצלונה זה מועדון ענק שמשחק כדורגל יפה ואני בטוח שאהיה מېושר שם".

על ארסנל אמר: "המועדון הזה תמיד יהיה חקוק בליבי, תמיד אזכור אותכם האוהדים, שהפכתם את המשחק לדבר כ"כ מיוחד עבורי".

תגובות

טלספורט בפייסבוק