אופא אישרה לארח מחוץ לתא

פרסום ראשון: ההחלטה המאפשרת לקבוצות הישראליות לארח מחוץ לגוש דן התקבלה בעקבות ביקורם של סגן נשיא אופ"א ויעקב אראל בארץ לפני מספר חודשים

שבת 23 יוני 2007
אשר גולדברג

התאחדות הכדורגל האירופית, אופ"א, העבירה בשבת להתאחדות לכדורגל בישראל פקס המאשר את החלטת הועד הפועל מה-23.6 על פיו ניתן יהיה לשחק במשחקים בין לאומיים באצטדיונים מורשים מחוץ לת"א לרבות חיפה, ירושלים ונתניה.

ההחלטה התקבלה היום בעקבות ביקורם של סגן נשיא אופ"א סנס ארזיק ויעקב אראל שביקרו בארץ לפני מספר חודשים והעבירו את המלצתם לועד הפועל.

נשיא אופ"א מישל פלטיני הבטיח ליו"ר ההתאחדות אבי לוזון במספר הזדמנויות לסייע בשינוי ההחלטה דבר שבא לידי ביטוי היום.

הועד הפועל של אופ"א שהתכנס בכרונינגן בשבת, ביטל בכך את ההחלטתו הקודמת לפיה משחקים בינ"ל ישוחקו באזור ת"א בלבד.

במכבי חיפה הגיבו על ההחלטה: "אנחנו מברכים על ההחۜטה של אופ"א, היא חשובה ומרגשת. אחרי שש שנים בהן הקבוצה נאלצה לארח מחוץ לחיפה עשרות משחקים חשובים, ביניהם את ליברפול, מנצ'סטר יונייטד, אולימפיאקוס, לברקוזן ואחרות, נוכל לחזור הביתה ולשחק מול אלפי האוהדים שלנו בחיפה".

הדובר, רועי דניאߜ הוסיף: "המנכ"ל איתמר צ'יזיק כבר החל בהכנות ברגע שהתקבלה הידיעה וכעת נותר רק להתכונן לקראת המשחק הקרוב ולעבור אותו בתקווה שנגיע לשלבים גבוהים יותר. אין לי ספק שהקהל, שנתן בנו אמון במסגרות האירופיות, ועטף אותנו באהבה במשחקים הביתיים שנערכו בקפריסין ובבלומפילד, יצבע את האצטדיון החיפני בירוק".

יצחק שום, מאמן בית"ר ירושלים הגיב על ההחלטה: "אין ספק שהעובדה שהמשחקים ייערכו בטדי תעזור לנו מאוד. זה לקח זמן אבל באופ"א קיבלו בסוף את ההחלטה הנכונה. אין בישראל מקום טוב יותר וכיף לשחק בו מאשר איצטדיון טדי. זה לא אומר שהמשימה תהיה עכשיו קלה. היא עדיין קשה מאוד אבל עכשיו זה יהפוך את המגרשים למרתקים יותר".

תגובות

טלספורט בפייסבוק