6

אין יותר שוטרים ביציע

פיילוט ניסיוני של אבי לוזון והמשטרה יונהג בעונה הקרובה בבלומפילד ובקריית אליעזר, שם יוצבו רק סדרנים מורשים. יחד עם זאת העונשים למתפרעים יוחמרו

יום חמישי 19 יולי 2007
אשר גולדברג
צעד אחד לכיוון אירופה? אולי זה מוקדם מידי להכרזות דרמטיות אך הערۑ הגיעו יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון ומפכ"ל המשטרה דודי כהן וסיכמו על שיתוף פעולה ביניהם על מנת למנוע בכמה שיותר את האלימות במגרשי הכדורגל. 

המפכ"ל אשר אליו התלווה גם ניצב ברטי אוחיון ראש אגף המבצעים במטרה סיכם עם לוזון Ӣל מהלך ניסיוני שלפיו בעונה הבאה יוצבו בבלומפילד וקריית אליעזר סדרנים מורשים בלבד בעוד כוחות המשטרה לא יכנסו לתחומי האצטדיון. 

לוזון ניסה להביא לכך שהפיילוט יורחב לעוד מספר אצטדיונים אך לעת עתה הוחלט כי הוא יסתכם בשניים שציינו מעל וכי בהמ۩ך ייתכן והפרוייקוט יורחב. בנוסף דנו השניים באפשרות של הפחתת כוח השיטור באצטדיונים וקבעו כי קבוצה שתעמיד בכל משחק ביתי את מספר הסדרנים שתדרוש המשטרה.

בפגישה הציג לוזון למפכ"ל את סולם הענישה החדש של ההתאחדות כנגד קהל שיתנהג בצורה לא ספורטיבית. לפי אותו סולם קבוצה שקהל אוהדיה התנהג בצורה בלתי ספורטיבית, יקרא בקריאות גזעניות, או יתפרע תקנס תחילה בסכום של כ-10 אלפים שקל.

הרשעה שנייה באותה עבריה תגרור ענישה של קנס של כ-20 אלף שקל ושני משחקי בית ללې קהל. מהעברה הבאה הקנס לא יופחת מ-30 אלף שקל והפחתה של 2 נקודות. לקבוצה תהייה  אפשרות לערער על ההחלטה כשבחוק יש סעיף המאפשר להתאחדות להקל בעונשה.

השניים סיכמו שאוהדים שיורחקו מהמגרשים יידרשו להתייצב בתחנות המשטרה במהלך משחקים של הקבוצות ߩהם אוהדים. כמו כן סוכם כי הגדרות במגרשים של קבוצות מהליגה הלאומית יורדו בצורה הדרגתית העונה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק