החזירו את הכבוד האבוד

אחרי ההפסד באנדורה מכבי ת"א השתוללה עם 0:4 מול קולומה החלשה. קמנאן (צמד), מסיקה ושבחון כבשו ורק שטות של שטרית שהורחק הורסת את השמחה. ההגרלה מחר

יום חמישי 02 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

אחרי שקטלו אותה בשבועיים האחרונים, מכבי ת"א הצליחה להחזיר לעצמה מעט מהכבוד עם ניצחון ענק 0:4 על סנטה קולומה האנדורית, שהיום התגלתה כאחת הקבוצות החלשות ביותר מולה שיחקה קבוצה ישראלית באירופה.

המשימה הייתה לנצח בהפרש של יותר משער אחד, וכבר בפתיחה זה היה נראה כמו משימה לא בעייתית במיוחד. יוסי שבחון היה גדול עם שני בישולים ושער לקינוח, יאניק קמנאן הראה בדיוק למה הביאו אותו עם צמד (למרות שהמשחק אינו משקף הרבה) ושער נוסף של ארז מסיקה סיים את ۔עבודה להיום.

בהגרלה שתערך מחר מכבי ת"א אמורה לפגוש יריבה קשה יותר. היכולת היום  בוודאי לא תספיק, אך צריך לזכור שרוב השחקנים החדשים לא שיחקו בשל פרשת הפקס מספר 2. יש למה לצפות מהחבורה של אלי כהן.

מהלך המשחק

בדקה החמישית הגיעה ההזדמנות המצוינת הראשונה של מכבי ת"א כשאבי נמני מצא את יוסי שבחון שלא היסס ושחרר בעיטה ברגיל ימין, אך שוער קולומה, ריקרדו פרננדז הצליח להדוף.

כעבור שתי דקות היו זכאים הצהובים-כחולים לכדור עונשין מ-11 מטר לאחר שפרәצה של עומר פרץ לרחבת האנדורים הובילה למסירה לאבי נמני, הכדור נהדף על-ידי האנדורים, אך השופט סימן להמשיך מהלך נהדר.

בדקה ה-12 הגיע השער המוקדם שמכבי ת"א כל כך רצתה כשיאניק קמאנן קיבל כדור ארוך מיוסי שבחון, השתלט עליו בעזרת נגיחה ושלח בעיטה לפינה הימנית של פרננדז, 0:1 למכבי ת"א.

חלפו שתי דקות וארז מסיקה היה חייב לעשות את השני כשזכה למסירה מעומר פרץ בקו הימני, אך הבעיטה של של מסיקה נעצרה בקורה האנדורית ומנעה שער נוסף. הלחץ של מכבי ת"א נמשך כששער חוקי שߜ מכבי ת"א נפסל בטענת נבדל אחרי שהחלוץ קיבל כדור לא בעמדת נבדל, בעט, השתלט על הריבאונד, אך הקוון התעקש כי השער אינו חוקי.

בדקה ה-25 הצליחה מכבי ת"א להכפיל את היתרון כששוב היה זה יוסי שבחון עם בישול חכם לארז מסיקה שהתקדם מאחור ומקצה הۨחבה שלח כדור מצוין לרשת האנדורית, 0:2 למכבי ת"א.

כעבור שלוש דקות (28) נותרה מכבי ת"א לאחר שאורי שטרית עשה תנועה של מכה לעבר שחקן אנדורי. למרות הנסיונות של הצהובים למנוע את שליפת הכרטיס האדום, השופט הקזחי החליט להרחיߧ את שטרית ולהשאיר את מכבי ת"א בעשרה שחקנים.

אחרי סיום מחצית ראשונה בינוני מאוד של מכבי ת"א, התל-אביבים חזרו לתקוף כבדקה ה-51 עומר פרץ היה חייב לסיים מהלך עם שער שלישי כשהשתלט על כדור, התקדם וניסה לעבור את השוער, אך פרננדז הימר, יצא ߕהצליח להרחיק ולמנוע תבוסה.

בדקה ה-56 כדור הגיע מאגף שמאל אל ראשו של יוסי שבחון שהשתחל ברחבה, אך ג'יל מסנטה קולומה הצליח להרחיק. משום מה השופט לא פסק על כדור קרן, אך עוד הזדמנות מצוינת של הצהובים-כחולים.

בדקה ה-63 טעות קשה של ההגנה של סנטה קולומה איפשרה ליוסי שבחון גם לכבוש אחרי שעבר שחקן יריב ולבסוף שלח כדור לפינה השמאלית של פרננדז כדי לקבוע 0:3 לסנטה קולומה.

בשלב הזה אלי כהן בחר לערוך חילוף כפול והכניס למשחק את דודו ביטון וליאור ז'אן במקומם של יוסי שӑחון שסיים את המשחק עם שער ושני בישולים ועומר פרץ.

ולמרות היציאה של שבחון מכבי ת"א המשיכה לכבוש כשיאניק קמנאן קיבל כדור רוחב מצוין מארז מסיקה ואקס מכבי הרצליה הצליח לכבוש מקרוב את הרביעי, 0:4 למכבי ת"א.

ӑדקה ה-81 קולומה הגיעה להזדמנות טובה כשגרסיה השתחרר ושלח בעיטה שכמעט ונכנסה פנימה, סולומון מנע את השער.

הרכבים

מכבי ת"א: גיא סולומון; יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', אביב חדד, אורי שטרית; שיר۟ ייני, יוסי שבחון (ליאור ז'אן/66), אבי נמני (אוראל אדרי/75), ארז מסיקה, יאניק קמנאן, עומר פרץ (דודו ביטון/66).

סנטה קולומה: ריקרדו פרננדז; חאבייר גיל, ז'ולי פרננדז, אוסקר דה קוניה (גבריאל מסה/54), ויקטור רודריגז, חניס גארסיה,Ƞמריאנו אורבני (רוז'ה קוסטה/88), חוסה איאלה, מייקוס דוס סנטוס (חואן קרלוס/46), דניאל אלברס, נורברטו אורבני.

צילומים: יותם רונן

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק