''לשים סוף לאלימות בכדורגל''

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון נשא הערב (רביעי) דברים במסגרת טקס פתיחת עונת 2007/8, כשבמרכזם המאבק באלימות

יום רביעי 08 אוגוסט 2007
אשר גולדברג

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נשא הערב דברים בטקס מיוחד לקראת פתיחת העונה החדשה. את רוב הזמן הקדיש לוזון לאני מאמין שלו על מיגור תופעת האלימות בכדורגל.

"אנו עומדים בפתחה של עונת כדורגל חדשה, שנה שבה ההתאחדות לכדורגל תחגוג 80 שנה להיווסדה. כמו לפני כל עונה,  כולנו, שבאים לכדורגל מאהבת המשחק, מצפים לעונה של ריגושים, שערים ומשחקים טובים. העונה גם עומדת הנבחרת בפני משימה לא קלה - העפלה למשחקי יורו 2008. בעוד חודש תשחק הנבחרת בەומבלי מול נבחרת אנגליה במשחק מפתח, ואני בטוח שכולכם מצטרפים לאיחולי ההצלחה שלי לדרור קשטן ולשחקניו".

אך עיקרי הדברים של היו"ר התייחסו כאמור לתופעת האלימות בכדורגל, אותה הוא רוצה למגר לגמרי מן המגרשים:

"על כל אחד ואחד מאיתנו לקבל החלטה האם אנו רוצים את הרוע בתוכנו? האם אנו רוצים אלימות? האם אנו רוצים גזענות? האם אנו רוצים שהכדורגל שלנו יאמץ אליו נורמת התנהגות פסולה שבסופו של דבר יטביעו אותו? אני כבר החלטתי- התשובה לכל אלה היא לא" !! 

והוסיף: "בשונה מהעברĬ אני לא אסתפק רק במילים. ועדת משפטנים הכינה בימים אלה הצעת חוק שתוגש בקרוב לכנסת- בהצעה זו יחמיר המחוקק את הענישה, ועל האלימים והרעים לדעת שהם ישלמו מחיר כבד אם ינסו להפוך את המגרשים שלנו לגיהינום. מי שינסה להרים ידו על הכדורגל, ימצא את עצמו מחוץ למגרש הכۓורגל".

"גם בתוך ההתאחדות מתבצע שינוי. בית הדין לא יתחשב יותר -  אוהדים שינהגו באלימות ובגזענות יגרמו לקבוצתם נזק - לא רק נזק כספי, אלא נזק של משחקים ללא קהל והורדת נקודות - איזה אוהד יוכל להביט בפני חבריו אם בגלל התפרעות שלו קבוצתו ۪אבד נקודות, תאבד אליפות, תרד ליגה, או תפסיד את מקומה באירופה" ?

"גבירותיי ורבותי- הגיע הזמן לשים לזה סוף, כי אם לא נעקור את הרוע האלימות והגזענות מתוכנו, הרי שהוא ישתלט עלינו ויקבור את המשחק שכה אהוב על כולנו. השאיפה שלי היא שביחד עם הוזלת מחירי הכרטיסים, עקירת האלימות, שיפור המתקנים, ובניית מתקנים חדשים בפ"ת, נתניה וחיפה. נוכל להפוך את משחק הכדורגל לבילוי לכל המשפחה".

ולבסוף סיכם היו"ר בחזונו האישי: "בדמיוני אני רואה משפחות שלמות יושבות ביציעים ונהנות מכۓורגל- אבות, אמהות, וילדים. בואו נחליט שזה החזון של כולנו, בואו נחליט להפוך את המגרש לנקי מאלימות וגזענות, ולמקום שבאים אליו מאהבת המשחק. מאחל לכולכם עונה מוצלחת".
 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק