ואיפה הכסף מקטאר?

בני סכנין חוזרת לליגת העל ומעניקה עוד הזדמנות לעשירי המגזר, אולם ללא הצלחה. פרוייקט מיוחד של TELESPORT: קבוצה ביום והיום עם בני סכנין

יום שישי 10 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

כשבני סכנין הצליחה לפני 4 שנים להעפיל לליגת העל היו מעטים מאוד שנתנו לה סיכוי לשרוד. סכנין הייתה העולה השלישית מהמגזר אל הליגה הראשונה ולהבדיל מהפועל טייבה או אחי נצרת (שעלתה שבועיים לפניה) לא נראה היה שסכנין תזכה בתמיכה כלכלית כלשהיא.

אבל הזמן הוכיח אחרת וסכנין זכתה בגביע היסטורי וירדה רק בתום 3 עונות ובעיקר בגלל התנהגות קהל. עונה אחת בלאומית הספיקה לסכנין כדי לחזור בגדול אל הליגה הראשונה, אלה שבדיוק כמו לפני 4 שנים גם הפעם העתיד לא נראה מבטיח.

האמת היא שלאיש לא ברור היכן הם באמת עשירי המגזר הערבי-ישראלי או ערביי העולם, בעיקר אלה ממדינות המפרץ הפרסי, שהיߕ יכולים להשתמש בסכנין כמנוף כלכלי רב עוצמה במדינה המערבית היחידה במזרח התיכון. רק תתארו לכם את סכנין עם עשרות אלפי אוהדיה ועל 18 אחוז המגזר הערבי בישראל, מתמודדת על האליפות ומשודרת כמעט בכל שבוע בשידור ישיר בשיא הרייטינג.

בינתיים, מאזן גנאים ואלישע לוי אפילו לא ניסו להחזיר לקבוצה את הכוכב הגדול ביותר של המגזר מאז ומעולם, עבאס סואן, שהצפין לעונה השנייה מהלאומית, קריית שמונה. גם אוהד קדוסי, שכבש ללא הפסקה בעונה שעברה, נאלץ לחזור לחממת הלוזונים וסכנין גם לא הצליחה למצוא שוער זר ולא לצרף שחקן בכיר אחר במקום קדוסי שעזב.

מי שכן הגיע הוא מאור בוזגלו, שצפוי להיות השחקן היצירתי ביותר בחלק ההתקפי. פטי יה יה, לאחר עונה בינונית פלוס במכבי הרצליה, ינסה לייצב את ההגנה יחד עם גבע ברקאי. בשער יעמוד, לפחות בפתיחת העונה, מאיר כהן. עבד ראבח ובאסם גנאߙם בהגנה ולירון וילנר בהתקפה ינסו לתרום מהניסיון. אלישע לוי יכול לקוות שהארמני איליה יבוריאן ימשיך את הכושר המצויין מהעונה שעברה והזר, ליאנדרו סיניוני הוא עדיין בגדל תעלומה.

תקציב בני סכנין הוא הנמוך בליגה ועומד על בין 10 ל-11 מיליון שקלים. הקבוצה, כמו רבות אחרות, יכולה להפתיע בגביע המדינה, אבל כל מקום מה-9 ומעלה ייחשב כהישג מצויין ללוי. התפריט המציאותי יותר הוא שסכנין תיאבק על המקומות 10-12 בתקווה שיתגלו חלשות ממנה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק