חיפה ניצחה את נתניה 0:1

הירוקים של רוני לוי ערכו ניסוי כלߙם אחרון מוצלח לפני המחזור הראשון בליגה - ג'ובאני רוסו פתח בהרכב והיה טוב. רוברטו קולאוטי כבש את השער היחיד בדקה ה-65. לפני המשחק: מאבק ביציע ג'

שבת 11 אוגוסט 2007
הדס גרינברג

על-פי משחקי ההכנה של מכבי חיפה, נראה שהירוקים מוכנים לליגה בשבוע הבא. מכבי חיפה ניצחה 0:1 במסגרת המחזור השני של גביע הטוטו את מכבי נתניה.

ג'ובאני רוסו פתח בהרכב של רוני לוי אחרי שלוקאש סורמה המאכזב נשאר בחוץ. רוברטו קולאוטי כבש את השער היחיד במשחק בדקה ה-65 אחרי הזדמנויות רבות וקצב מהיר של הירוקים עד הדקה הזו.

במכבי נתניה לא ראינו הרבה לפני המשחק מול ליירה הפורטוגלית במסגרת גביע אופ"א. הקבוצה שיחקה בצורה אנמית, אך אי אפשר לדעת האם אלה סממנים שמעידים לעונה כולה.

לפני תחילת המשחק נוצר מאבק בתוך יציע ג' בין האוהדים המתנגדים להצטרפותו של ג'ובאני רוסו לקבוצה לבין ואסילי, הידוע כאוהד הבולט והצבעוני ביותר של חיפה ומי שתומך בהצטרפותו של הקרואטי. ואסילי נכנס עם שלט המעודד את רוסו,̠דבר אשר גרר תגובות זועמות של יושבי היציע, ורק השוטרים שהיום היו מחוץ לאיצטדיון הצליחו להפריד בין הניצים.

רוני לוי, מאמן מכבי חיפה: "חלק מהדברים אני מרוצה יותר וחלק פחות. עדיין זה לא הכושר שאנחנו מצפים מעצמינו. אנחנו סוחבۙם עומס מתקופת ההכנה ואני מקווה שנהיה יותר חדים. אני שמח שהקהל קיבל את ג'ובאני בצורה יפה. אין לי שום ספק שהוא שחקן מצוין ונרוויח אותו במהלך כל העונה".

ראובן עטר, מאמן מכבי נתניה: "זה משחק שניצלתי כדי לבחון זרים ולשחק עם שחקנים שלא משחקים בדרך כלל. המשחק הזה הוא הכנה עבורינו למשחק ביום חמישי. אני יודע שהיו אנשים ביציע מלייריה, ובגללם לא רציתי לעלות בהרכב החזק ביותר שלי והעדפתי לשמור את הקלפים קרוב לחזה". על סאגת אופיר חיים, אמר עטר: "אופיר חיים אמר לי שהוא לאĠרוצה להישאר בנתניה ואני מקבל את זה. הוא קיבל בב"ש הצעה יותר טובה. בינתיים הוא מקבל את התנאים הכי טובים ואת היחס הכי טוב שיכול להיות. כרגע הוא לא בתכניות משחק שלנו והוא לא ישחק".

על אכזבתו מכך שהמשחק לא ישודר: "אני לא מבין איך קۑוצה שלראשונה מגיעה לאירופה לא תהיה משודרת. חבל לי עבור האוהדים שלא יגיעו לאיצטדיון".

מחצית ראשונה

חיפה פתחה את המשחק בהתלהבות רבה וכבר בדקה הרביעית הגיעה להזדמנות הראשונה שלה במשחק כשגוסטבו בוקולי הוכשל במרכۖ המגרש וחידש במהירות את המשחק כשמצא את ג'ובאני רוסו באגף ימין. הקרואטי החזיר לבוקולי את הכדור, אך האחרון בעט מעט השער. שתי דקות לאחר מכן בעיטה חופשית של אדורם קייסי הלכה מחוץ למסגרת.

בדקה ה-18 טעות של סבסטיאן רוזנטל במרכז השדה איפשרה לדירסאו ۜשלוח קדימה את יניב קטן. קטן חיפש מימין את קולאוטי, אך הכדור לא הגיע לארגנטינאי ונמנע מצב טוב. כעבור שתי דקות גם רוסו שלח בעיטה מסוכנת, אך פספס במעט את השער.

מחצית שנייה

בפתיחת המחצית השנייה זכתה חיפה לבעיטת עונשי۟ 22 מטר מהשער. בוקולי הגביה את הכדור ורוסו התמקם היטב במרכז הרחבה ונגח כדור ששטראובר הצליח להציל. חיפה המשיכה לשבת על השער של שטראובר והיה לה מצב מצוין דקה לאחר מכן כשקטן מצא את קולאוטי שניסה להחזיר לחלוץ, אך ההגנה בצהוב הצליחה להרחיק.

בדקה ה-52 הגיעה ההזדמנות הטובה ביותר של נתניה במשחק כשכדור חופשי של סבסטיאן רוזנטל הגיע לשאבוי שמטר מהשער בעט החוצה.

בדקה ה-65 הגיע השער של מכבי חיפה: ג'ובאני רוסו התחיל מהלך כשהעביר לבוקולי שמצא את אלון חרזי שעלה לעזרת ההתקפה, הבלם העלה כדור לӧולאוטי שמקרוב בעט פנימה וקבע 0:1 לחיפה. כעבור חמש דקות מסר קטן לגוסטבו בוקולי ששלח פצצה שכמעט ומצאה את החיבורים.

הרכבים

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, אלון חרזי, דקל קינן,̠אדורם קייסי, ג'ובאני רוסו (פיטר מסיללה/76), חאבייר דירסאו, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן, רוברטו קולאוטי (שלומי ארבייטמן/70).

מכבי נתניה: לירן קטראובר, אבי סטרול (עשהאל בן-שבת/74), טל מעבי, גולן חרמון, קלמי סבן, סטניסלב אנגלביץ', אמייה טגה, תמיר כהן (אלמוג כהן/68), סבסטיאן רוזנטל (איתי שכטר/79), סיריל שאבוי, ג'ורג' בה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק