7

דיוקוביץ' לקח תואר מפדרר

הטניסאי הסרבי הדהים כשניצח את הפנומן השוויצרי 6:7(2), 6:2 ו-6:7(2) וזכה בתואר מסדרת המאסטרס במונטריאול. איבאנוביץ' גברה על פטרובה 5:7/ 4:6 ולקחה את טורניר לוס אנג'לס

יום ראשון 12 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד
מד۔ים. אין מילה אחרת לומר על מה שעשה נובאק דיוקוביץ', התקווה הבאה לערעור ההגמוניה של רוז'ה פדרר, בטורניר מונטריאול, קנדה כשניצח את הפנומן השוויצרי.

עד לשנייה האחרונה לא היה ברור האם השוויצרי 'עובד עלינו' ומחכה למאני-טיים כדי להשתיק את יריבו הסרבә, אך כשהמשחק הגיע לשובר שוויון מכריע, התברר שדיוקוביץ' בדרך לנצח גם את פדרר אחרי שיממה קודם לכן גבר על נדאל. 6:7(2), 6:2 ו-6:7(2) לדיוקוביץ' שחגג תואר חשוב.

דיוקוביץ' פתח את המערכה הראשונה בשליטה והפגין דומיננטיות כשעלה ל-0:3 מהיר. פדרר הצליח̠לחזור למשחק והשווה בהמשך ל-5:5. מכאן שני השחקנים שמרו על ההגשות והלכו לשובר השוויון הראשון במשחק בו ניצח דיוקוביץ' 2:7.

המערכה השנייה הייתה שייכת לאיש אחד, רוז'ה פדרר, כשלאחר שוויון 2:2 הוא הצליח לקחת את יתר המשחקונים במערכה. דיוקוביץ' נראה קߦת תשוש ונראה היה שהוא עשה את שלו בטורניר.

אך כאן הגיעה המערכה השלישית והמכרעת דיוקוביץ' זכה בשלושת משחקוני ההגשה הראשונים שלו וניצח אותם "על האפס", ובדרך גם שבר את השוויצרי כדי ליצור לעצמו יתרון. פדרר החזיר בשבירה משלו בדרך ל-5:5 עד לשובר השוויון בו ניצח הסרבי שוב 2:7 כשפדרר נותר מתוסכל.

הפרס של דיוקוביץ' מעבר לזכייה בגביע הוא 500 נקודות דירוג ו-400 אלף דולר. הסרבי שהיה מדורג רביעי בעולם לפני הטורניר, קפץ למקום השלישי על חשבונו של אנדי רודיק וצמצם מעט את הפער מנדאל השני.Ȧnbsp;זהו התואר השישי של דיוקוביץ' בקריירה והשני מסדרת המאסטרס.

אנה איבאנוביץ' זכתה בטורניר לוס אנג'לס

הטניסאית הסרבית אנה איבאנוביץ', שלפני הטורניר דורגה חמישית בעולם ושלישית בטורניר, זכתה הלילה (בין ראשון לשני) ӑטורניר לוס אנג'לס אחרי ניצחון 5:7, 4:6 על נאדיה פטרובה הרוסיה, שדורגה תשיעית בעולם ורביעית בטורניר.

הטנסיאית הסרבית גרפה לכיסה 88,260 דולר וגם 275 נקודות דירוג. המפסידה גם לא יצאה בידיים ריקות והיא תיקח איתה 45,180 דולר ו-190 נקודותĠדירוג.

תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק