6

'ידננו שאפשר לזכות בתואר'

מאמנו הישראלי של נובאק דיוקוביץ', רונן בגה לא מתרגש יותר מידי מהתואר שהשיג חניכו במונטריאול: יש לו הישגים מדהימים. אין לי ספק שהוא ברמה להפוך למספר 1 בעולם

יום שני 13 אוגוסט 2007
אורן קורנפלד

אחרי הזכייה של נובאק דיוקוביץ' אמש בטורניר מונטריאול, היו אנשים שטענו שזהו תחילתו של סדר עולמי חדש. הניצחון על רוז'ה פדרר מביא רבים לחשוב שלראשונה מזה כמה שנים המקום הראשון של השוויצרי בסכנה.

נכון, זו הפעם הראשונה שדיוקוביץ' הסרבי מנצח את פדרר, אך הדרך ۩בה הושג הניצחון משאיר אותנו עם סימני שאלה ובהחלט מאפשר לנו לקוות שהשליטה של הפנומן השוויצרי בטניס העולמי התערערה.

לדיוקוביץ' יש מאמן ישראלי, רונן בגה שמו. בגה משמש כמאמן הכושר שלו ומהווה חלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי של דיוקוביץ'. בגה ליווה את̠דיוקוביץ' אתמול בזכייה בתואר, ומספר בראיון ל-TELESPORT: "דווקא לא יצאנו מגדרינו מבחינת החגיגות. הלכנו למסעדה, שתינו קצת. ברור שזה דבר מדהים, אבל בדיוק בשביל הרגעים האלה אנחנו עובדים".

דיוקוביץ' לא השיג את התואר במקרה. הוא גבר על השלәשייה הראשונה ערב פרסום הדירוג השבועי כשברבע הגמר הוא לא ספר את אנדי רודיק, בחצי הוא הדיח את נדאל וכאמור בגמר עשה את זה מול פדרר. "נובאק בכושר טוב והאמנתי שהוא יכול לעשות את זה. הוא צובר לאט-לאט ביטחון ומתחרות לתחרות רואים שהוא ברמה הגבוהה ועוד לפני המשחק ידענו שהוא מסוגל".

כשחקן הספקנו קצת להכיר אותו, איזה מן אדם הוא?

"הוא בחור מאוד מוכשר. הוא מאוד אינטיליגנט ולימדתי אותו עברית. הוא יודע להגיד כמה מילים כמו שלום, להתראות, מה שלומך. יש לו קליטה Ӟהירה לשפות. באופי הוא שונה מאוד משחקנים אחרים, הוא יותר פתוח וחברותי, אבל במשחק הוא אמוציונלי. אין ספק שמדובר בשחקן מצוין".

יש לו סיכוי לשבור את ההגמוניה של פדרר?

"בטח. השנה אני חושב שיהיה לו מאוד קשה וߐפילו בלתי אפשרי להשיג את אחד משני המקומות הראשונים. לשם כך הוא צריך לנצח את כל הטורנירים עד סוף השנה. השנה זה לא יקרה, אבל לדעתי הוא יסיים שלישי ובשנה הבאה השמיים הם הגבול. יש לו הישגים מדהימים, ואין לי ספק שהוא ברמה להפוך מתישהו למספר 1".

צילומים: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק