מערבבים שמחה בשמחה

טורניר ההזדמנות האחרונה: ללא ליאור אליהו, שחוגג את חתונת אחיו, ניצחה ישראל את אוߧראינה 63:68 והיא יכולה להפסיד עד 18 הפרש בבלגיה ועדיין לעלות לשלב הבא. שרף: ננסה לנצח גם בבלגיה

יום רביעי 22 אוגוסט 2007
שלמה חסיד, מערכת TELESPORT

זה הלך קשה, אך ישראל ניצחה לבסוף את אוקראינה 63:68 במחזור החמישי של בית 3 בטורניר ההזדמנות האחרונה והיא יכולה להפסיד במשחק האחרון בבלגיה עד 18 הפרש בכדי להבטיח את העליה לשלב הבא.

הנבחרת של שרף הייתה צריכה לעשות זאת ללא ליאור אליהו, הפורוורד המוביל של הנבחרת, שחגג את חתונת אחיו ונעדר מהמשחק , למורת רוחו של מאמן הנבחרת.

יותם הלפרין המשיך להצטיין עם 19 נק', כשגם מאיר טפירו ממשיך את ההשתפרות ולמרות אחוזים רעים מהשדה קߜע 16 נק', הוריד 8 ריב' ומסר 4 אס'. קווז'יקרו הוסיף 12 נק' ו-9 ריב'.

עוד קלעו לישראל: גרין 9 נק' ו-11 ריב', רוברטס 7 נק'. לאוקראינה: לישצ'וק 24 נק' ו-8 ריב', קריביץ' 13 נק'.

מאמן הנבחרת, צביקה שרף, אמר ל-TELESPORT̠בעקבות הניצחון: "היה משחק קשה מאוד מול יריבה קשה באולם מאוד ביתי. ידענו שזה לא ילך לכיוון של 10-15 הפרש. החברה עמדו במשימה בצורה מעוררת כבוד. עכשיו ננסה לנצח גם בבלגיה".

יניב גרין מוכן כבר לבלגיה: "עכשיו צריך לגמור את הסיפור בבלגיה. עשינו את שלנו במשחק הזה. העובדה שלא הגיע הרבה קהל עזרה לנו לגבור על יתרון הביתיות שלהם".

סנטר הנבחרת, עידו קוז'יקרו, שקיבל יותר דקות עקב היעדרו של ליאור אליהו, אמר על החבר שהיה חסר: "שיחקנߕ בלי ליאור והיו לי יותר דקות ויכולתי לתת יותר. ליאור שחקן מצויין ואני רוצה שהוא יחזור כבר ונשחק ביחד".

עוזר מאמן הנבחרת, אריק שיבק, דיבר אחרי המשחק על הלחץ שהיה על הנבחרת: משחק חוץ טיפוסי עם לחץ ומתח. ידענו שיהיה משӗק פיזי וכך היה. הרבה לחץ השתחרר. הרבה אנשים לקחו אחריות על המשחק הזה. בלגיה יהיה משחק שונה. אנחנו באים עם יתרון, אבל צריכים לבוא כדי לנצח". 

ישראל פתחה עם: הלפרין, טפירו, רוברטס, קוז'יקרו וגרין. אוקראינה התחילה עם: קולצ'נקו, בוטסקי,Ġקולטורטסקי, לישצ'וק ושבטס.

מהלך המשחק

רבע ראשון - קוז'יקרו מתחיל טוב. יתרון קטן לישראל

ישראל הלכה פנימה אל קוז'יקרו בפתיחת המשחק וזה החזיר לה עם 3 קליעות עונשין מוצלחות, אך חוסר ריכוז של הלפרין וטפירӕ עזרו לאוקראינה ולישצ'וק לעלות ל-5:6. שלשנ של קולצ'נקו העלתה את אוקראינה ל-7:9, אבל הלפרין הגיב עם מהלך של 3 נקודות והחזרת היתרון לישראל.

השלשה הראשונה של קולצ'נקו העלתה לו את הדם לראש ואיבודי כדור, יחד עם זריקה משוגעת ל-3 עזרו לישראל להגיע לߙתרון השיא שלה - 11:16 עם סל של טפירו מהצבע. עד לסיום הרבע צימצמו המארחים עד 18:15.

רבע שני - הלפרין נכנס לעניינים. הנבחרת לא מצליחה לברוח

שלשה של הלפרין שמרה על היתרון הקטן של ישראל, אך האורחים לא הצליחו לברוח ובߕטסקי השאיר את אוקראינה קרוב - 23:25. לישצ'וק הוריד את היתרון של ישראל לנקודה אחת בלבד, אך הלפרין חדר מצויין ושמר את ישראל מעל למים.

שלשה ראשונה של מתן נאור עשתה 30:34 לישראל, אך אוקראינה החזירה מייד עם שלשה משלה. הלפרין המשיך לפרק את הגנת המאۨחים בחדירות והעלה ל-33:36. טפירו עוד הספיק להחטיא שלשה לפני הבאזר למחצית וישראל ירדה ביתרון מזערי: 34:36.

רבע שלישי - אוקראינה עולה ליתרון ראשון

ישראל פתחה חזק את המחצית השנייה, עם סל של הלפרין ודאנק של גרין, אך ۜישצ'וק השאיר את המארחים במשחק עם 5 נקודות רצופות, שצימקו עד 42:39. נקודות של טפירו והלפרין בצבע נתנו יתרון 39:46 לישראל.

שלשה של הלפרין העלתה את הנבחרת ליתרון שיא - 41:49, אבל שוב חניכיו של שרף נעצרו ואיפשרו לאוקראינים לצמק מעט עד 44:49.̠אחרי דקות ארוכות של יתרון ישראלי, הביאו החטאות עונשין מרגיזות של קוז'יקרו את אוקראינה למצב שבו שלשה של קריביץ' הביאה אותה ליתרון 50:51. שתי קליעות של אותו קוז'יקרו הורידו את הנבחרת בסיום הרבע ביתרון 51:52.

רבע רביעי - טפירו סוגר את המөחק

קריביץ' הישווה את התוצאה בשלשה עם פתיחת הרבע, אך פעולות טובות של טפירו עם סל ושני אסיסטים לגרין עשו 54:60 לישראל.  שוב משחק ההתקפה של ישראל נתקע מאותה נקודה ורק 2 נקודות של הלפרין ומשחק התקפה גרוע של המארחים השאיר את ישראל ביߪרון - 55:62, פחות מחמש דקות לסיום.

עם 4 עבירות באמתחתו, חזר לישצ'וק למגרש ומייד קלע שלשה שהקטינה ל-64:60. סל וריבאונד התקפה חשוב של טפירו השאירו את ישראל ביתרון 60:66, דקה לסיום המשחק. קליעות עונשין של טפירו סגרו את המשחק על 63:68 לישראל.

בלגיה לא התקשתה מול דנמרק

במשחק הנוסף בבית של ישראל בטורניר ההזדמנות האחרונה ניצחה בלےיה את דנמרק 61:71 בחוץ והבטיחה כי גם למשחק האחרון בבית, בינה לבין ישראל יהיה משמעות.

גם באולם הקטן של דנמרק הובילה בלגיה לאורך כל המשחק ביתרון שנע סביב 15 הנקודות, כשדנמרק מצמצמת לקראת הסיום.

כריסטוף בגין הוביל את המנצחים עם 23 נߧ' ו-8 ריב'. אקסל הרוול הוסיף 17 נק' ו-8 ריב' משלו. יוהאנסן ואיברסן קלעו 15 נק' כ"א לדנים.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק