6

בחוסר אחריות

מכבי חיפה מתנהגת בחוסר אחריות שרכבת זרים עוברת בישראל ועוצרת בתחנה של רוני לוי,שחקנים שהיא אפילו לא בחנה במועדון

יום חמישי 23 אוגוסט 2007
רועי טולדנו

 השבוע התבשרנו שרכבת זרים עוברת בישראל ועוצרת בתחנה של רוני לוי. לא פחות מארבעה זרים הוחתמו\יוחתמו באימפריה של יעקב שחר. 

דייגו קרוסה, רנאטו אדוארדו, פאוליניו ופיטר מסיללה (שכנראה בדרך החוצה, אבל אל תדאגו, זר חדש יבוא) הם הזרים החדשים שמנחית רוני לוי על חיפה. אני רואה את המהלך הזה כמהלך שהוא הימור גדול: אם מכבי חיפה תצא לעונה טובה וההימור יצליח, מחמאות יורעפו על ראשו של רוני לוי. אם לא, האוהדים לא יסלחו ויבקשו את ראשו. 
אבל מה שתמוה בכל העיניין הוא שלקבוצה מהכרמל היה את כל חלון ההעברות בשביל לבחון בקבוצה את הזרים, או לפחות להחתים אותם במועד מוקדם יותר מאשר ארבעה ימים לפני פתיחת הליגה. 

מי שמע כזה דבר, שקבוצה מובילה בישראל מחתימה שחקנים שהיא אӤילו לא בחנה במועדון, אלא נסמכת על קלטות, במקרה הטוב. וכבר בעונת ההעברות ראינו מה קרה כשהחתימו שחקן על פי קלטת (ראו ערך לוקאש סורמה). 

מכבי חיפה מתנהגת בחוסר אחריות ואני מנקודת מבטי, חושב שהשחקנים אולי טובים, אבל אם אתם רוצים להחתימם תבחנו אותם במחנות האימונים, מה שיוביל לגיבושם בקבוצה, מה שלא קרה בפועל, ככה לא מתנהג מועדון בסדר גודל של מכבי חיפה. 

אולי מכבי חיפה יצאה ברווח מכל הסיפור הזה, אבל הקורבן הראשון של אותו מקרה הוא חביאר דירסאו. 

דירסאו, שייך לאותם השחקנים שתמיד ייתנו בכל משחק את הנשמה לקבוצה שלהם, הוא לא מפחד לרדת לתיקולים, אומנם הוא חם מזג אבל הוא מתאים לחיפה והתגבש שם בצורה טובה מאוד.

אני לא מאשים את מכבי חיפה בכך שהם שיחררו אותו, אולי הם צודקים, הוא איטי והם במסגרת ה"שדרוגיӝ" רוצים שחקן מהיר יותר כמו פאוליניו. אבל זאת לא הדרך להוציא אותו מהקבוצה, לא אחרי שאתם אומרים לו שיבוא לחתום על חוזה חדש (כפי שהשחקן אמר), וגם אם כן, יש לכם את כל חלון ההעברות בשביל להודיע לו בצורה יפה ומכובדת. 

עוד עצבן אותי במכבי ۗיפה הוא העניין של אירופה והאינטרטוטו, במיוחד אחרי עונה טובה מאוד בגביע אופ"א בה עברה את שלב הבתים וגם את צסק"א מוסקבה, ציפיתי מהקבוצה אפילו אחרי ההפסד בבית, לשלוח את ההרכב החזק שלה ולעבור שלב. מה היה לה כבר להפסיד, מענקים מאופ"א, משחק כפול ۞ול אתלטיקו מדריד שהיה ממלא אצטדיון מלא, מה שאומר, קופה נאה, ואם ביסטריצה הצליחה לנצח בבית את אתלטיקו 2-1, מי שאמר שבחיפה לא יכולים

תגובות

טלספורט בפייסבוק