6

''לחץ יוציא ממני מקסימום''

חלוצה הצעיר של מכבי חיפה, תומר חמד, התראיין ל-TELESPORT וסיפר על השאיפה לנצל את הבמה לאחר עזיבת קולאוטי. על החלום לצאת לאירופה הוא אומר: "אין כמו הבמה של מכבי חיפה"

שבת 01 ספטמבר 2007
הדס גרינברג

אין זה סוד שהבעיה של רוני לוי היא מחסור בחלוץ. אלה שיעקב שחר לא מסכים לעת עתה לאייש את חוד הקבוצה בחלוץ זר וגם לא להשתולל בכדי להביא את עומר גולן. רק השבוע נתן שחר לכלי התקשורת הסבר פשוט לשמירת הידיים בכיסים כשאמר: " מי צריך חלוץ זר? יש ל۠ו את תומר חמד". 

מספר 16 , חמד של כישרון, יושב לו על הספסל, והוא כנראה נקודת האור של השחר החדש. רק לפני כשבוע במשחק נגד אשדוד עלה חמד לרבע שעה ושינה את יחסי הכוחות. אۖ נכון, הוא לא כבש, אבל אין ספק שחמד כבש יעד יותר חשוב, הוא כבש את שחר.

האם דרך מכבי חיפה אתה מאמין שאתה יכול להתפתח, או שאתה צריך לפחות שנה לצאת לקבל דקות משחק? 

"אני חושב שדרך מכבי חיפה זה המקום שאוכל הכי להתפתח בו במיוחד אם אני רואה שאני משחק ובאמת מקבל הזדמנויות זה המקום הראשון שאני צריך להיות בו. לא ללכת לשום מקום." 

 נכון לרגע זה נראה לך שתקבל את ההזדמנות אליה אתה מייחל? 

"לא סתם נ۩ארתי. דיברתי עם מכבי חיפה, החלטנו לחכות עם ההחלטה ולראות איך יתפתחו העניינים, כי באמת אם היו לפני עוד שלושה ארבעה חלוצים, גם לדעתי וגם לדעת הקבוצה היה עדיף שאצא  להתחשל במקום אחר , אבל אם יש לי את ההזדמנות לשחק בקבוצה, ויש לי מקום ברוטציה, אז אין כמוĠלשחק במכבי חיפה" .

מה נראה לך שעובר כרגע על הקבוצה? 

"הקבוצה נבנתה יחסית מחדש. היו הרבה שינויים בתקופה האחרונה ולדעתי זה טבעי שזה קורה לנו ככה במשחקים הראשונים. עוד לא הצלחנו להתחבר ߞספיק ולגבש את צורת המשחק , אבל זה רק עניין של זמן. תוך שבוע שבועיים כבר כולם יראו את ההבדל".

 לדעתך זה בא לטובתכם שיש פגרה הקצרה ? 

"מצד אחד כן, כי לקבוצה יחסית חדשה עדיף עוד משחק בגביע הטוטו Ӑו עוד משחק אימון בכדי להתחבר ולשחק יחד. מצד שני הפסדנו כבר שני משחקי ליגה ואנחנו מחכים להגיע למשחק ליגה הבא ולתקן את מה שהיה עד עכשיו".

במרבית העונה שעברה ישבת על הספסל, למה רוני לא נתן לך יותר דקות משחק? 

"היו לפניי שחקנים יותר בכירים וזה טבעי שתהיה להם עדיפות. אני אף פעם לא באתי בטענות, כי זו החלטה של המאמן והەא יודע מה הוא עושה. כנראה שהוא באמת חשב שצריך להכניס אותי לאט לאט בכדי להיכנס לעניינים ובאמת להביא אותי לשנה הזו יותר מוכן, מאשר לזרוק אותי לתוך משחקים שיהיה לי קשה להשתלב בהם".

 אתה לא מאמין שיותר דקות היו תורמות לך לביטחוןĿ

"אין ספק שיותר משחקים היו מוסיפים לי להתחשלות ולביטחון, אבל זה תהליך שצריך בו סבלנות ואני מאמין שכל מה שרוני עשה ועושה יהיה רק לטובתי".
 
בתור אחד שגדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה, אתה מאמין שיש מקוםĠלצעירים להתקדם דרכה? 

"אם מסתכלים עכשיו על הקבוצה יש הרבה שחקנים צעירים. לדעתי זה שונה מלפני כמה שנים. היום יותר קל לשחקנים צעירים להשתלב ומי שבאמת טוב, יוכל להשתלב במכבי חיפה או בכל קבוצה".

מה הרגߩת  שנשיא הקבוצה יעקב שחר, אמר השבוע לתקשורת שאין לו צורך בחלוץ זר מפני שיש לו את תומר חמד? 

 "זה מאוד מחמיא לי שיענק'לה, נשיא המועדון, מאמין בי וסומך עלי. זה נותן לי ביטחון והרגשה טובה לקראת ההמשך שסומכים עלי ומאמߙנים בי וכנראה שאני באמת הולך לשחק" 
 
זה גם לא מעט מלחיץ, שעכשיו הרבה פנים יופנו אליך בציפייה שתוכיח את עצמך? 

 "בוא נגיד שאני מעדיף להיות במצב הזה, מאשר שלא יצפו ממני ולא יӪנו לי את הבמה. אני מאמין שאוכל  להתמודד עם זה, בכדורגל זה טבעי שיש לחץ, ולדעתי זה יוציא ממני את המקסימום" 

אתה מאמין שמכבי חיפה יכולה לקחת אליפות כשתומר חמד בשפיץ? 

"אני מאמין שמכבי חיפה גם איתי וגם אם לא אהיה בשפיץ תוכל לקחת אליפות. אני מאמין שכן וחושב שיש לנו קבוצה טובה. האליפות לא תלויה רק בי. אני יכול להוסיף את הדברים הטובים שיש לי להציע לשאר השחקנים המצויינים שיש בקבוצה".

לסיום, עוד שנתיים שלוש אולי נראה את תומר חמד בשטוטגארט? 

"הלוואי, אבל גם אם זה לא יהיה שטוטגארט, אשמח אם זה יהיה בכל קבוצה אחרת באירופה. זה החלום שלי לצאת לשם, זה חלום של כל שחקן צעיר ואני מאמין שאם אמשיך לעבוד קשה ולהאמין בעצמי ېני חושב שאוכל לצאת לאירופה. אין כמו הבמה של מכבי חיפה שממנה יצאו עד היום מירב השחקנים לחו"ל".

צילומים: האתר הרשמי של מכבי חיפה 

תגובות

טלספורט בפייסבוק