אין חדש - פדרר אלוף

אליפות ארה"ב הפתוחה: רוג'ר פדרר גבר הלילה בגמר הגברים על נובאק דיוקוביץ' הסרבי בשלוש מערכות 6:7, 6:7 4:6 וזכה בפעם הרביעית ברציפות בתואר הנכסף

יום שני 10 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
לפני כחודש נפגשו רוג'ר פדרר ונובאק דיוקוביץ' בגמר טורניר מונטריאול בקנדה וידו של האחרון היתה על העליונה. לאחר הניצחון המפתיע של הסרבי המדורג במקום השלישי בעולם, החלו לדבר בעולם הטניס עלȠכך שאולי סוף סוף קם יורש לאלוף הנצחי. 

הלילה, בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה, נפגשו השניים שוב. אך הפעם, כשתואר גראנד סלאם מונח על כף המאזניים, היה זה פדרר שהוכיח שוב שאת הירושה שלו הוא כנראה ישאיר רק ביום פרישתו.

דיוקוביץ', ۩נתן שבועיים של טניס גדול וקנה אהדה רבה מצד הקהל האמריקאי, מתח את פדרר במערכה הראשונה, אך הנסיון של השוויצרי הכריע אותה לטובתו בתוצאה 6:7 בשובר שיוויון.

במערכה השנייה נראה היה שהסרבי התגבר מהר על אובדן המערכה הראשונה ושהוא חוזר בגדול למשחߧ לאחר שהוא עלה ליתרון 1:4, אך פדרר הבלתי נגמר חזר גם מפיגור זה על מנת לנצח שוב 6:7 בשובר שיוויון ולשבור את יריבו סופית מבחינה מנטלית.

המערכה השלישית כבר היתה קלה יותר לאלוף השוויצרי והוא ניצח בה 4:6 בכדי להשיג ניצחון חלק בשלוש מערכוӪ ולהניף בפעם הרביעית ברציפות את גביע אליפות ארה"ב הפתוחה.

פדרר הפך בכך לטניסאי הראשון בהיסטוריה שזוכה ארבע פעמים רצוף גם בווימבלדון וגם באליפות ארה"ב הפתוחה - שני תארי הגראנד סלאם החשובים ביותר.

השוויצרי לקח הביתה ı.4 מיליון דולרים וקיבל גם מכונית כדי שלא יצטרך לסחוב את כל הכסף על הגב. הסרבי בן ה-20 נאלץ להסתפק באהדת הקהל ובסכום זעום של 700 אלף דולרים.

תמונות: רויטרס.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק